- - 2022-03-03

Karas neaplenkia nė vieno iš mūsų. Už kiekvieno šūvio ir sprogimo slypi pagalbos klyksmas, kuris ne visada būna išgirstas. Nors klyksmas nuaidi per visą pasaulį, jį užgožia pliūpsnis misinformacijos ir nuolaidžiavimo politika. Skatiname visus pasmerkti karo sukėlėjus ir padėti karo aukoms, kurios kaip ir mes turėjo namus, svajones, tikslus, bet jų akimirksniu neteko. Kiekvienas Europos gyventojas atsibunda su nerimo apie rytojų mintimis. Neapykanta ir baimė plinta kaip maras, klaidinantis žmones ir pražudantis viltį. Todėl norime paprašyti visų kuo atidžiau tikrinti savo naujienų šaltinius, palaikyti laisvą ir tikslingą spaudą, kuri neužgožia žmonių klyksmo, pagalbos šauksmo. JJG Balso žurnalistai nori akcentuoti, kaip svarbu yra girdėti tuos, kurių balsai dažnai tampa užgniaužti. Todėl dalinamės menine žymaus 19 amžiaus tapytojo Edvardo Munko paveikslo ,,Klyksmas” interpretacija ir patyrusių karo siaubą ir jį smerkiančių žmonių mintimis. Išlaisvinkime klyksmus!

 

„Dabar atrodau visiškai ramus, bet tik vėliau suprasiu, kas nutiko. Aš netekau žmonos. <…> Žmonės sako, kad Dievas saugo. Bet jis atėmė patį nekalčiausią žmogų, kurį pažinojau.” (ukrainietis Olegas)

 

„Mama, tėti, aš nenorėjau čia atvykti, jie mane privertė.“ (Gavrilochev Roman Olexandrovich, 22 metų rusų karys)

 

„Man reikia amunicijos, o ne pavėžėjimo.“ (Ukrainos prezidentas V. Zelenskis)

 

„Aš rusas. Atsiprašau dėl to.“ (protestuotojas)

 

„Man gėda girdėti, kai NATO valstybių vadovai ir pareigūnai veblena, kad „negali veltis į konfliktą“, o Sirijoje, Libijoje, Afrikoje, Jugoslavijoje, Afganistane galėjome?“ (buvusi LR prezidentė Dalia Grybauskaitė)

 

„Mama, aš Ukrainoje. Čia vyksta tikras karas. Aš bijau. Mes bombarduojame visus miestus… net taikomės į civilius. Mus vadina fašistais.“ (rusų kario susirašinėjimai su mama)

 

„Mano jausmai tokie, kad aš noriu, jog pasaulis atsipeikėtų — negalima kariauti už kažką kitos šalies teritorijoje. <…> Aš gyvenu miesto centre ir šiuo metu su pertraukomis girdžiu sprogimus, langai nuo jų vibruoja, tačiau negaliu pasakyti, kaip arti yra kariai.“ (Olena iš Mariupolio)

 

„Jeigu mūsų kariuomenė ateis pas mane ir pasakys, kad turiu mirti dėl savo šalies, tą ir padarysiu.“ (Markas, Kijevo rezidentas ir kariuomenės šauktinis)

 

„Klausiate, koks jausmas buvo, išgirdus sprogimo garsus? Šokas ir baimė. Būtent šios emocijos tvyro visame mieste. Nors, kaip reporteris, esu buvęs Donbase ir jau buvau patyręs, kad šokas būna tik pirmą kartą, kai išgirsti sprogimą, o vėliau prie šių garsų pripranti, arti Kijevo to dar niekada nėra buvę. Niekam net tokios minties nekilo, kad Kijeve gali įvykti kažkas panašaus. Girdėjome apie 10 sprogimų.” (Sergejus Solodko)

 

„Aš neturiu jokių ryšių su Ukraina. Aš ne ukrainietis. Aš žmogus. Ir manau, kad tai pakankamai gera priežastis, kodėl turėčiau čia atvykti. (Anthony Walker, kanadietis)

 

„Gyvybė laimės prieš mirtį. Ir šviesa laimės prieš tamsą. Slava Ukraini!” (Ukrainos prezidentas V. Zelenskis)

 

Žurnalistų klubas

sužinok apie naujus straipsnius pirmas