- - 2016-07-18

Nors Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje ir yra privalu devėti uniformą, tačiau už jos ribų moksleiviai nesidrovi demonstruoti savo stiliaus. Prieš trejus metus Kauno Jono Jablonskio gimnaziją baigusi Rūta Gyvytė sugebėjo savo meilę madai ir puikų stiliaus pojūtį „sudėti” į virtualų dienoraštį „Amoureuse de Mode”, kuriuo domisi net populiariausios pasaulio firmos. Taip pat, Rūta pati pradėjo kurti savo drabužių liniją. Mados tinklaraštininkė mielai dalinasi istorijomis apie savo kelią į mados industriją.

Papasakok savo blog’o (liet. internetinis dienoraštis) atsiradimo istoriją.

Nuo mažens domėjausi menais, o būdama 17 metų atradau naują hobį – rengti fotosesijas. Turbūt tuomet ir gimė mano aistra mados industrijai. Su drauge išsirinkdavome gražiausias sukneles iš savo mamų spintų ir lėkdavome į kiemą pozuoti. Tuo metu Lietuvoje egzistavo vos keletas blog’erių, tad įkvėpta užsienio tinklaraštininkių nusprendžiau, kad tai galėtų būti tobula erdvė pasidalinti savo fotosesijų nuotraukomis!

Kai pradėjai rašyti blog’ą, Lietuvoje tai buvo dar visai naujas dalykas. Kaip manai, ar tai padėjo tau sudominti žmones, o galbūt kaip tik kildavo problemų pristatant savo veiklą?

Manau, kad tikrai padėjo, kadangi ir dabar mano didžioji dalis auditorijos yra būtent lietuvaičiai. Problemų pristatant savo veiklą tikrai neturėjau. Atvirkščiai, manau, kad tai buvo kažkas nauja, galbūt neįprasta, bet visiems labai įdomu.

 
 
 

Kodėl nusprendei pasivadinti „Amoureuse de mode“?

Tuo metu, kai pradėjau rašyti savo tinklaraštį, negalvojau apie jį kaip apie prekės ženklą, todėl pavadinimą sukūriau daug nemąsčiusi. Amoureuse De Mode išvertus iš prancūzų kalbos reiškia – pakvaišusi dėl mados. Jeigu atvirai, kurdama naują tinklaraštį, tikrai pakeisčiau pavadinimą! (juokiasi)

Kas buvo tavo pirmasis fotografas?

Mano geriausia draugė, kuri šiuo metu yra ir profesionali fotografė – Deimantė Dubauskaitė (Idea Photo).

Ar prisimeni kaip reagavai sulaukusi pirmojo pasiūlymo bendradarbiauti su drabužių firma?

Kiekvieną kartą prisiminusi savo pirmąjį bedradarbiavimo pasiūlymą nuoširdžiai nusijuokiu. Tai buvo kompanija iš Kinijos (kurios produktas buvo labai labai prastos kokybės ir man visai netiko), bet tuo metu tai buvo didžiausias pasiekimas ir jaučiausi lyg mano visas darbas ir investicijos atsipirko 100%!

Kokias charakterio savybes tavyje išugdė tinklaraščio rašymas?

Manau, jog svarbiausia – užsispyrimas. Daugelis žmonių nustoja rašyti tinklaraštį vos tik pradėjusios, nes neįvertina, kiek daug kantrybės ir laiko tai gali pareikalauti.

Koks yra sudėtingiausias dalykas būnant mados blog’ere?

Ko gero, išlikti ištikima sau. Kai aplink matai tiek daug pavyzdžių, tiek daug sėkmingų blog’erių, savaime pradedi save su jais susitapatinti. Manau, jog semtis įkvėpimo iš kitų yra labai gerai, tačiau svarbu nepamiršti, kas esi tu ir paklausti savęs, dėl ko tu esi įdomus kitiems. Nuotraukos ir kokybiškas turinys yra tikrai vieni iš pagrindinių dalykų tinklaraščio rašyme, tačiau asmenybė visuomet yra pirmoje vietoje.

 
 
 

Koks asmuo mados industrijoje tave žavi labiausiai?

Iš tikrųjų tokių žmonių yra labai nemažai ir kiekvienas iš jų turi bent po vieną savybę, kuri mane žavi. Na, bet dėl klasikai ištikimo stiliaus ir elegancijos, visuomet be galo žaviuosi Olivia Palermo.

Kokie yra tavo trys pagrindiniai tikslai ateinantiems metams?

Išmokti naują kalbą, išplėsti savo prekės ženklą ir dar daugiau keliauti.

Ar dvejojai prieš kurdama „Comfess“ drabužių liniją, ar tam reikėjo didelio pasiryžimo?

Labai ilgai turėjau šią idėją ir jai tikrai reikėjo didelio pasiryžimo, bet visuomet turėjau didelį palaikymą iš artimųjų. Manau, kad kuriant savo verslą ar bet kokią kitą veiklą, yra labai svarbu būti apsuptam žmonių, kurie tavimi tiki, pritaria tavo idėjoms ir moka kritiškai jas įvertinti.

Ne paslaptis, kad Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje besimokančios panelės domisi mada. O ar tu, Rūta, puošdavaisi į mokyklą? Ar išsiskirdavai apranga iš bendraklasių?

Niekuomet nebuvau didelė uniformos mėgėja ir tikrai karts nuo karto sulaukdavau mokytojų komentarų dėl aprangos, tačiau kiek galėjau, stengiausi palaikyti juodos spalvos reikalavimus. Jeigu atvirai, dabar man uniforma atrodo daug gražesnė ir pati kartais nesuprantu, kodėl aš jos tuo metu taip nemėgau!

Kokio mokytojo pasiilgsti labiausiai? Kodėl?

Savo auklėtojos Elenos Gedvilienės. Jos juodo humoro juokeliai visuomet pralinksmindavo!

amoureusedemode.com

facebook.com/amoureusedemode

sužinok apie naujus straipsnius pirmas