- - 2016-04-26

Šį kartą mūsų mokyklos žurnalas pasineria į mados užkulisius! Kalbiname antroje klasėje besimokančią Ievą Dubosaitę, kuri sėkmingai ir sparčiai kyla į modelio karjeros aukštumas. Jauna mergina atskleidžia mums paslaptis apie savo užsiėmimų ypatumus bei sveiką, įdomų gyvenimo būdą.

Daugelis merginų svajoja apie modelio karjerą, kurioje tu sukiesi jau ne vienerius metus. Ar gali papasakoti, nuo ko viskas prasidėjo?

Iš tikrųjų viskas prasidėjo nuo to, kad tiesiog norėjau kažką nauja išbandyti. Tėvai ir draugai sakė, jog galėčiau pabandyti modelio karjerą, vis tiek įdomesnis dalykas nei vien tik šokiai, kuriuos šokau jau ilgai. Ir jie tiesiog užrašė mane. Pati negalėjau tuo patikėti, bijojau išsiųsti anketą, nes buvau dar labai jauna, 13-likos ar 14-likos metų… Tai teko pačiai mamai užpildyti ir išsiųsti mano anketą (juokiasi). O šiaip tai ši sfera yra tikrai ne kiekvienam. Turi būti labai labai stiprių nervų, atlaikyti visą spaudimą, kai tave nuolatos spaudžia dėl daugelio dalykų: kad numestum svorio ar geriau atrodytum, patiri įvairaus spaudimo iš visų pusių. Tai manau, kad tiktai stiprus žmogus galėtų dirbti tokį darbą.

O kai buvai maža, ar svajojai apie šią profesiją?

Oi, ne, net nelinkau į tą pusę (juokiasi). Niekada. Visą laiką galvojau, jog būsiu kaip mama, būsiu kaip tėtis ir panašiai. Maniau, kad dirbsiu verslo sferoje, visai kaip ir jie. Niekuomet nemaniau, kad įsiliesiu į tokį dalyką… Ir nemanau, kad aš jame užsiliksiu ilgai. Nesieju to su savo ateitimi.

Koks buvo jausmas pirmą kartą lipti ant podiumo?

Pirmasis mano šou buvo Juozo Statkevičiaus šou, kuris vyko užpernai, vyravo Maroko tema. Šitai… Nežinau, toks populiarus šou buvo mano pirmasis, todėl aš nerealiai drebėjau, tarsi lapas… (juokiasi) Bet išėjau ir tiesiog viskas nutiko tarsi savaime.

13054681_1078550812208701_226292288_o-(1)-compressor

Juozo Statkevičiaus kolekcijos „Slaptas JS gyvenimas” pristatymas

O koks buvo jausmas susipažinti su tokiais garsiais žmonėmis, kaip Juozas Statkevičius bei kiti?

Kažkaip, kai susipažįsti su jais, nesijaučia, kad jie yra žvaigždės. Nė nepajauti, kad tie žmonės yra kitame lygyje.

Kokia yra smagiausia dalis modelio darbe?

Smagiausia dalis tikriausiai yra ta, kad susipažįsti su tokiais nerealiais žmonėmis, kurie yra labai kūrybingi, labai originalūs ir kartu pamatai visą kitą pusę, kaip tas grožis iš tikrųjų kuriamas. Tai nėra vien tik tai, kad tau uždeda rūbą, jis tinka ir tu jau eisi ten. Tave ir žnaibo, ir siuva ant tavęs, ir panašiai… Tai yra visai kita pusė. Bet visa tai kompensuoja tie žmonės, kurie dirba aplinkui.

Ir kokia dalis labiausiai vargina?

Sakyčiau, kastingai. Neseniai grįžau iš Prancūzijos, kurioje jų buvo daugybė – nuo ankstaus ryto iki pat vakaro (juokiasi). Būdavo dešimt ir daugiau kastingų ir tekdavo suspėti visur, lakstyti į skirtingas miesto dalis ir nepasimesti. Kiekvienam kastingui turi atrodyti šviežiai, linksmai, negalėjai būti nei pikta, nei pavargusi, kiekvieną dieną vis iš naujo.

Tai reikalavo labai daug emocinio triūso?

Tikrai…

Kiek šalių esi aplankiusi su savo komanda?

Neseniai buvo tik pirma kelionė, nes tik neseniai man nuėmė breketus, kuriuos nešiojau gana ilgai ir tik tuomet galėjau keliauti.

Ir kas maloniausia tau pasirodė Prancūzijoje?

Tiesiog ten sukurta atmosfera, nes žmonės yra daug linksmesni, nuotaikingesni. Žinoma, po tragiškų įvykių jie visi labiau susikaustę, bet patys žmonės rengiasi, elgiasi visiškai kitaip. Jie meniškesni, originalesni, nebijo išsiskirti iš minios, kitaip nei Lietuvoje. Mūsų šalyje viskas juoda juoda juoda, balta balta balta (juokiasi). O ten visi rengiasi įvairiom spalvom, kaip tik nori. Ir niekas jų neteis dėl kitokio skonio, niekas nė žodžio nepasakys, jei apsivilksi rožinę, vakarinę suknelę ir eisi per miestą.

Ten jauteisi tarsi savo vietoje?

Taip, ten tikrai jaučiausi gerai.

Ar aprengta dizainerių ir padažyta geriausių visažistų vis dar jautiesi savimi?

Kartais būna tokių šou, kuriuose tave padažo bei padaro šukuoseną ir pasijauti lyg visiškai kitas žmogus. Buvo viena fotosesija, kur nebuvo jokio makiažo, tai leido pasijusti arčiau gamtos ir tada tarsi norisi atskleisti visai kitą savo pusę. Bet būna ir renginių, kuriuose tave padažo labai įmantriai, ekstremaliai, ir tuomet pasijauti jau visiškai ne savo kailyje.

 
 
 

Tokie dalykai turėtų varginti. Kiekvieną kartą naujas makiažas, fotosesijos, šukuosenos…

Iš tiesų, man tai labai nepatinka (juokiasi). Sėdėti makiažo kėdėje daugelio merginų svajonė, jos mano, kad čia labai smagu, būti profesionalų rankose, jausti, kaip šukuoja jų plaukus… Ne… Man tai visiškai ne prie širdies. Kai tenka sėdėti valandą, pusantros, kai tau vis brauko akis, veidą… Ne, man tai tikrai nepatinka.

Tu esi ne tik modelis, tačiau ir debatininkė. Ar nesunku suderinti visų savo pomėgių ir mokslų?

Dabar iš tikrųjų yra labai sunku. Vis tiek dešimta klasė, egzaminai, kaip tik baigiu muzikos mokyklą… Viskas susikrauna į kelias savaites, todėl teko šiek tiek atidėti debatus į šoną, kad spėčiau pasiruošti visiems egzaminams. Bet nežinau, aš nuo trejų metų lankiau meninę gimnastiką ir tuomet turėjau didžiulį krūvį kiekvieną dieną, po tris valandas, išskyrus sekmadienį… Taigi esu pripratusi prie to krūvio.

Kalbant apie gimnaziją, kodėl pasirinkai ateiti būtent čia?

Mano mama baigė šitą gimnaziją. Beveik visa mano šeima baigė šią mokyklą. Tiesiog seku jų pėdomis. Be to, čia yra sustiprinta anglų kalba, kuri man labai svarbi, ir čia ji mokoma stipriausiai visame Kaune. Iš tikrųjų svarsčiau tarp „Saulės“ ir Jablonskio, bet „Saulės“ gimnazijoje sustiprinta matematika, o man ji nelabai prie širdies (juokiasi).

Kaip manai, kuo mūsų mokykla išsiskiria?

Visi žmonės mūsų mokykloje yra labai geranoriški ir draugiški. Daugelis mano, kad Jablonskyje mokosi „pasikėlę“, kur visi vaikšto su „Gucci“, „Prada“ ir panašiai… Tačiau, kai atėjau į šitą mokyklą, mane nustebino, kaip visi nuoširdžiai žiūri į tave, čia nėra piktybiškų, blogai nusiteikusių žmonių.

Taigi esi patenkinta savo apsisprendimu?

Tikrai taip!

Kur matai save ateityje? Ar manai, jog siesi savo karjerą su modelio darbu, ar turi visiškai kitokių planų?

Oi, tikrai nesiesiu ateities su modelio karjera. Nežinau, jeigu gerai pasiseks, tai gal ir pasistengsiu daugiau padirbti ir panašiai, bet dabar mane labiausiai traukia kino sfera. Filmai, kaip juos kurti, vaidinti juose ir panašiai, todėl manau, kad siesiu savo karjerą būtent su ta sritimi.

O kokie tavo pomėgiai už mokyklos ribų?

Aš labai mėgstu indišką ajurvedos gyvenimo būdą. Jį dažniausiai propaguoja induistai. Man tai iš tikrųjų įdomus dalykas. Aišku, man labiausiai patinka filmai. Grįžtu namo ir iš karto turiu sužinoti, kas nauja išleista, kas pastatyta, kokie aktoriai vaidins juose ir panašiai. Mane tokie dalykai labai traukia.

Kalbant apie sveiką gyvenseną, kaip būtent ji atsispindi tavo gyvenime?

Hmm… Manęs jau seniai nebetraukia saldumynai. Aišku, kartais reikia kažko saldaus, kad gyvenimas pasaldėtų, žinoma (juokiasi). Bet nesu didelė jų mėgėja. Anksčiau aš būdavau tas vaikas, kurio gyvenime buvo vien tik saldainiai, saldainiai, saldainiai… Tačiau tuomet atradau ajurvedą, kuri labai pakeitė mano mąstymą, visą gyvenimą. Supratau, jog reikia žiūrėti, ką dedi į savo kūną, nes juk ką tu valgai, tuo tu ir būsi. Mane tai labiausiai moraliai ir dvasiškai pakeitė.

Ką galėtum pasakyti merginoms, kurios alina save dietomis dėl, jų manymu, „gražaus kūno“?

Niekada taip nedaryti! Niekada. Nesveika ir labai labai blogai. Aš turiu daug pavyzdžių, nes esu toje sferoje, kur daugelis merginų šitaip daro. Jos labai susigadina savo sveikatą, atrodo pavargusios. Jos negali susikoncentruoti į paprasčiausius dalykus. Tai yra tikrai tikrai negerai.

O kaip sportas? Ar pati kuo nors užsiimi?

Oi, sportas yra gerai! (juokiasi) Daugelis modelių sportuoja ir aš nesu išimtis. Man tai labai patinka. Aš šoku jau trejus metus „Auroje“. Prieš tai aštuonerius metus lankiau meninę gimnastiką, taigi galiu sakyti, jog visas mano gyvenimas yra susijęs su sportu. Aš visuomet turiu judėti ar šokti, esu lankiusi ir jogą, tačiau dabar trūksta laiko, todėl negaliu jos lankyti. Bet namuose aš atlieku visus pratimus, kuriuos žinau.

Taigi sportui laiko visuomet atsiranda?

Taip, galiu tai įterpti ir tarp namų darbų, ir tarp mokymosi, vis tiek rasiu tam bent dešimt minučių.

Ir pabaigoje: ką galėtum pasakyti visiems svajonių siekiantiems jablonskiečiams?

Nebūk kaip visi ir nebijok išsiskirti iš tų, kurie yra aplink. Kiekvienas žmogus yra skirtingas ir aš manau, kad šiame pasaulyje dabar dominuoja kitokie žmonės negu visa minia. Ir kiekvienas jūsų gali būti toks.

sužinok apie naujus straipsnius pirmas