- - 2016-05-16

„Esu nutrūktgalvis!” – štai taip prasidėjo mūsų interviu su Domu Sabaliausku, kuris daugumai mokytojų yra žinomas kaip šmaikštuolis. Būdamas 16-os metų Domas didžiąją dalį laiko praleidžia ant savo motociklo arba mėgaujasi kitu ekstremaliu sportu, pavyzdžiui, slidinėjimu. Savo didele kelionių patirtimi bei įdomiais nuotykiais Domas mielai sutiko pasidalinti gimnazijos internetiniame laikraštyje.

Prisistatyk.

Esu Domas Sabaliauskas, Kauno Jono Jablonskio gimnazijos dešimtokas, keliautojas, nutrūktgalvis ir linksmas žmogus.

Kuo mėgsti užsiimti? Kas tave domina?

Technika, motociklai, visi ekstremalūs sportai. Be šito, mane domina muzika, filmavimas, fotografija.

Kodėl pasirinkai Jablonskio gimnazija?

Visų pirma, tai mano tėtis baigė šią mokyklą, dėl to ją rekomendavo. Taip pat dauguma draugų ruošėsi čia ateiti, todėl nusprendžiau ir aš.

Tavo vaizdo įrašu apie keliones pasidalijo naujienų portalas 15 min., kaip tai nutiko?

Iš pradžių įkėliau tą vaizdo įrašą ir pasidalinau su tėvais, giminaičiais ir draugais. Tada artimieji pasiūlė nusiųsti į naujienų portalą, jie manė, kad 15min. tikrai susidomėtų. Po kurio laiko jie atsiuntė man klausimų, į kuriuos aš atsakiau, ir vėliau buvo sukurtas straipsnis.

Kokio tipo yra tavo motociklas?

„Enduro“. Jis yra labiau kelioninis motociklas, puikiai tinka važiuojant užmiestyje ant nelygaus kelio.

Savo vaizdo įraše važinėji net po miškus, kur kelias toli gražu nėra lygus, ar nebijai?

Visiškai ne! Mane tokie dalykai ,,veža’’, aš jaučiuosi tam sutvertas. Man labai patinka neįprastos vietos, todėl išsirenku dažniausiai išskirtinesnius maršrutus nei paprastą asfaltą.

Ar važiuodamas esi turėjęs rimtų sužeidimų?

Labai rimtų sužeidimų nesu turėjęs. Porą kartų buvau nukritęs nuo motociklo, taip pat ir važiuodami su draugu buvome nukritę, tačiau be nubrozdinimų rimtesnių sužeidimų nebuvo.

Kodėl keliauji vienas?

Kai aš keliauju vienas, pabūnu su savimi ir išmokstu daug dalykų. Taip kelionė įgauna gilesnę, dvasiškesnę prasmę. Be to, kai keliauji vienas, tavęs niekas neįpareigoja, pasirenki savo greitį, keliauji, kur nori, sustoji, kur nori. Taip atsiveria savęs pažinimo kelias, per kurį suvokiu daugelį dalykų. Tokią kelionę galėčiau įvardyti kaip pastangas atrasti save.

sab3

Kiek laiko keliavai?

Visą vasarą labai dažnai važinėju su motociklu, apkeliavau didžiąją pietinę Lietuvos dalį. Ilgiausia kelionė truko tris dienas, o jei sudėjus visus mano tokius važinėjimus, išeitų kelios savaitės. Keliaudamas filmuoju kelią, laukus, įvairias vietoves, pastatus. Vėliau viską sudėjau į vieną – taip gimė mano pasidalintas vaizdo įrašas.

Ar tėvai neprieštaravo tavo kelionėms su motociklu?

Kai net neturėjau motociklo, jiems nepatiko net idėja apie jį, nors aš nuo pat mažų dienų apie tai svajojau. Vėliau, man įsigijus motociklą ir pradėjus keliauti, tekdavo nuslėpti keletą detalių. Dažnai sakydavau, kad pas draugus pernakvosiu, o pats šokdavau ant motociklo. Paskui aš atvirai papasakojau jiems, kad toks yra mano gyvenimas ir man tai labai patinka. Galiausiai tėvai nusileido ir drąsiau pradėjo mane išleisti.

Kurios aplankytos vietos tau patiko labiausiai?

Labiausiai patiko Kernavė, nes ten buvau labai seniai, tik mokydamasis pradinėje mokykloje ekskursijoje. Be to, man labai patiko dvasinė Kernavės atmosfera, piliakalniai. Dar kai įsivaizduoji, kad ji buvo pirma Lietuvos sostinė, be to, ten buvo rasta Romos imperijos moneta … Tai sukuria senovės dvasią, būdamas ten patyriau savotišką meditaciją. Bet apskirtai man patiko visos aplankytos vietos, tik Kernavė įsiminė labiausiai.

sab2

15min. straipsnyje teigei, kad dauguma nedrįstų leistis į tolimas keliones su tokiu mažo darbinio tūrio motociklu. Kodėl tu ryžaisi?

Juk man labai patinka kelionės. Nuo pat mažens tėvai mėgdavo keliauti ir pripratino mane prie to. Pabandžiau vieną kartą nuvažiuoti iki savo kaimo su motociklu, lengvai įveikiau 100 km ir pagalvojau:„ Kodėl negalėčiau ir daugiau nuvažiuoti?“ Nuo tada ir prasidėjo mano kelionės.

Juokingiausi kelionės momentai?

Vieną kartą važiavome su draugu nuo Kėdainių pusės ir mums sprogo padanga. Buvo tamsu, gerokai po vienuoliktos valandos ir dar padanga sprogo viduryje laukų, kur be karvių aplinkui nieko nebuvo matyti. Su draugu susiėmę už galvų nežinojome, ką daryti, sprogo galinė padanga, o pompa buvo bevertė šitoje situacijoje. Valandą  stūmėme tą motociklą, kol galiausiai pasiekėme kaimą. Buvo keli pykčio proveržiai, nes mes neįsivaizdavome, ką turėtume daryti, nors imk ir miegok lauke. Nuėję prie kaimo tvoros pagalvoti, ką daryti, staiga pamatėme didžiulį šunį, kuris mus labai išgąsdino. Iki Kauno buvo likę apie 15 kilometrų, mes užsikūrėme motociklą ir apie pirmą nakties išvažiavome iš to kaimo. Visi, kas važiavo pro mus, juokėsi, rodė nykščius, o mes jiems mojavome. Tai buvo gana juokingas nuotykis (juokiasi).

Artėja šilčiausias metų laikas, ar planuoji dar kokią panašią kelionę?

Taip, planuoju kartu su draugu nukeliauti į Latviją. Norime aplankyti Rygą, Siguldą, pasidairyti gražių vietų ir šiek tiek pasilinksminti. Taip pat mąstau apie kelionę aplink Lietuvą per septynias ar net daugiau dienų, tik dar nežinau, ar keliausiu vienas ar su draugu.

sab4

Ar užsiimi kokiu nors sportu? Ar pavadintum save sportišku vaikinu?

Taip, sportas sudaro vieną iš didžiausių mano gyvenimo dalių, sportuoju nuo pat pirmos klasės. Devynerius metus profesionaliai žaidžiau krepšinį, priklausiau vienai iš geresnių komandų, tačiau suvokiau, kad krepšinis neteikia man tos pilnatvės ir laimės, pasitraukiau. Nuo tada pradėjau vaikščioti į sporto klubą, kad palaikyčiau fizinę formą. Be sporto klubo, dar užsiiminėju ekstremaliu sportu, pavyzdžiui, slidinėju ant snieglentės. Šį sportą aš dievinu! Visa mano žiema buvo praleista ant sniego, o šią vasara planuoju pradėti kaitavimo sportą, tai yra banglenčių sportas su parašiutu ant vandens.

Mokytojams esi žinomas kaip pokštininkas, ar mėgsti krėsti išdaigas?

Tai ne paslaptis, visi žino, kad mėgstu šiek tiek pašmaikštauti (juokiasi).

Kokia linksmiausia buvo tavo išdaiga?

Nežinau net, kiekvieną dieną vis kažką nauja sugalvoju. Net neįsivaizduoju dabar, tikrai sunku būtų kažką dabar išskirti (juokiasi).

Ar esi turėjęs problemų su gimnazijos direktoriumi?

Buvo svarstymas dėl mano elgesio, prastų santykių su mokytojais, bet viskas išsisprendė.

Kokie mėgstamiausi dėstomi dalykai?

Technologijos, geografija, istorija, biologija, kūno kultūra. Tikslieji mokslai man nepatinka, o visi kiti patinka.

Ką planuoji veikti ateityje?

Artimojoje ateityje noriu praplatinti savo ekstremalių sportų ratą. O tolimojoje ateityje, kai baigsiu mokyklą, svajoju su motociklu apkeliauti aplink pasaulį. Vienaip ar kitaip – bandysiu ruoštis šiai kelionei ir tikiuosi man pavyks ją įgyvendinti, nes tai yra viena iš didžiausių mano svajonių. Planuoju daryti tai, kas nuolat keičiasi, nes kitaip įsivaizduoti savo gyvenimo negaliu. Be to, man patinka visas kamerų gyvenimas: kinematografija, vaizdo įrašų kūrimas, filmavimas, režisavimas, redagavimas, todėl ir norėčiau su tuo sieti savo gyvenimą.

sužinok apie naujus straipsnius pirmas