,,Nežinau, kaip išgyventi šią savaitę’’, ,, man visko per daug’’… Tokiomis frazėmis šiai laikais dažniausiai komunikuoja jaunimas. Dauguma įprato prie negatyvaus mąstymo, nes tik tokiam rate jie jaučiasi saugūs. Rate, kuriame kasdienės problemos ne sprendžiamos, o tik garsiai aptariamos. Taip dažnai gyvenime nerimaujame ne dėl to, kas iš tiesų vyksta, bet todėl, kaip mes galvojame apie tai. Ir labai dažnai mes paaukojame savo emocinę laisvę. Tačiau ar išties viskas turi būti blogai? Ar yra išėjimo iš nerimo ,,mygtukas’’? Šio straipsnio tikslas yra padėti susimąstyti, ar nerimas turi valdyti mus, ar mes nerimą?
Nerimas yra gynybinis pasąmones mechanizmas. Per didelis nerimas nėra kažkoks vidaus gedimas. Tavo charakteris nėra silpnas tik todėl, kad negali sustoti ir tiesiog mėgautis gyvenimu. Realybė tokia, kad nerimas mūsų neapsaugo taip, kaip mes manome. Negalite nugalėti baimės iki galo. Todėl turite rasti kitą būdą, kaip jaustis saugiai. Nerimas mūsų mąstymą pakeičia taip, kad mes tikimės, ieškome ir sukuriame patį blogiausią scenarijų. Pradedame gyventi tais scenarijais. Taip mes leidžiame nerimui mus kontroliuoti, o to daryti nereikėtų. Žmonės bijo išeiti iš komforto zonos, nes žino, kiek daug dalykų, jausmų jų laukia už jų pačių nubrėžtos ribos ir atsakomybė juos gąsdina.
Tačiau kas gali būti visiškai priešinga baimei? Tavo troškimas. Tai, ko nori, dėl ko esi pasiryžęs eiti iki galo, kad tai įvykdytum. Šiuolaikiniame pasaulyje žmonės nustojo, galbūt pavargo, ieškoti atsakymų į jų kilusius klausimus. Jiems patogiau užsidaryti savo narve ir laukti geresnio rytojaus ar palankesnio gyvenimo. Žmonės pradeda žaisti slėpynes patys su savimi. Tačiau juk veiksmai kalba garsiau už žodžius. Nesislėpk nuo nerimo, atrask būdų, kaip su juo susidraugauti, nes tai tik signalas, kurį tik tu pats gali išjungti.
Taigi, užuot gūžęsis ir menkinęs savo gyvenimą iš baimės, kas gali nutikti, stenkis ugdyti savigarbą ir žinok, jog, jei tau ir nepasiseks, nebūsi teisiamas, ištremtas, taip, kaip dabar šito bijai. Galbūt tau dar trūksta pasitikėjimo savimi. Ir tai nieko bloga, tačiau užuot ieškojęs dar vienos priežasties nerimauti ir stengdamasis tai ,,įveikti’’, verčiau pradėk mokytis naujo mąstymo, kur suprasi, kad norint naujo, visaverčio gyvenimo, nebenori ir toliau bijoti savo šešėlio. Stabilumas ir sveikata yra tavo prigimtinė teisė. Tau leidžiama turėti viską, ko nori. Tau taip pat leidžiama būti ramiam. Atminkite, nerimą keliančių akimirkų bus visada, tačiau tik nuo jūsų pačių priklauso, kaip jūs su negatyviomis mintimis susidorosite ir kaip į jas reaguosite.
Austėja