- - 2016-11-17

Jau septintus metus Vytauto Didžiojo universitetas organizuoja projektą, kuriame moksleiviai iš įvairių Lietuvos mokyklų turi galimybę pamatyti studijas studento akimis. Projekto pagrindinis tikslas – supažindinti 10-12 klasių moksleivius su pasirinktomis studijų programomis, studentais, dėstytojais bei universiteto tvarka.

Projektas vyksta tris savaites ir yra padalintas į 3 dalis, kiekvieną savaitę atvyksta vis nauji moksleiviai. Antrojoje projekto savaitėje, lapkričio 7 – 11 dienomis, dalyvavo ir Kauno Jono Jablonskio gimnazijos mokiniai. Į šį projektą iš 400 kandidatų, pildžiusių anketą, buvo atrinkta tik 120 mokinių iš visos Lietuvos, ir net 7 mokiniai buvo iš mūsų gimnazijos. Ką mes veikėme projekte? Visą savaitę ėjome į paskaitas, turėjome galimybę pažvelgti į studentų pasaulį jų akimis, nes patys dalyviai tapo studentais.

Projekto dalyviai

Projekto dalyviai

Paskaitos vyko įvairiuose fakultetuose. Iš viso VDU yra 10 fakultetų: menų, gamtos mokslų, teisės, muzikos ir t.t. Taigi, visi mokiniai buvo išskirstyti pagal tai, kokias specialybes jie pasirinko. Aš buvau menų fakultete. Teko dalyvauti įvairiose paskaitose: judesio meno, mados dizaino, fotografijos ir t.t., bet, žinoma, nebuvo apsieita ir be įprastų paskaitų – vadybos, ekonomikos.

Tačiau negalvokite, kad mes ten vaikščiojom tik į paskaitas! Kiekvieną dieną būdavo pietų metas, kur projekto dalyviai susirinkdavo kavinėje ir visi kartu pietaudavo. Po to užsiimdavome bendra veikla: spręsdavome šaradas, eidavome į galerijas, žaisdavome boulinge. Vakarais, kai „naujieji studentai“ jau būdavo „sočiai atsiragavę“ paskaitų, valandą laiko vykdavo bendra veikla – socializacija (susipažinimo žaidimai), diskusijos, pasirodymų vakaras  (susiskirstę į grupeles ruošėme vaidinimus). Žinoma, neapsieita ir be protmūšio – mokiniai rodė savo sukauptas žinias. Paskutinę dieną, penktadienį, visi gavome sertifikatus ir kelias smulkias dovanėles iš VDU.

Bendri užsiėmimai
Protmūšis

Tačiau gavome ne tik tai… Projektai mus išmoko daugelio dalykų: jie padeda tobulėti, susirasti naujų draugų, pažiūrėti į gyvenimą iš linksmesnės pusės – liūdna ten tikrai nebūna! Tačiau dažnai projektai daug nesireklamuoja, bet pasidomėję patys galite rasti tikrai viliojančių pasiūlymų ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Įvairūs projektai, mainai mus ugdo kaip asmenybes, padeda tobulėti. Tad siūlau kiekvienam besidominčiam nuvykti į kokį nors projektą arba mainus! Galiu garantuoti gerą nuotaiką ir nepamirštamus įspūdžius!

sužinok apie naujus straipsnius pirmas