- - 2015-12-09

Bent trumpam numeskite knygas į šalį, pats metas atsipalaiduoti ir pasinerti į stebuklingą kino pasaulį. Kai už lango siaučia žiema, o orų permainos tikrai nekviečia iškišti nosies iš namų, idėja likti lovoje su puodeliu karštos arbatos gundo visus. O jei prie šio derinio pridėsime gerą filmą, šaltas žiemos vakaras iš karto nusidažys naujomis spalvomis. Noriu pasiūlyti jums naujausią aktorės bei režisierės Angelinos Jolie darbą – filmą „Nepalūžęs“. Nors pristatytas pasauliui jis buvo jau praėjusiais metais, peržvelgti tokius puikius darbus niekuomet nevėlu. Todėl kelioms akimirkoms pamirškime laukiančius kontrolinius bei namų darbus, juk valandėlė su pamokančiu filmu nepakenks niekam, tiesa?

Režisierė: Angelina Jolie

Žanras: drama, karinis, biografinis

Tikra, graudi ir pamokanti istorija apie ryžtą bei viltį, kuri padės išgyventi. Olimpinis atletas, italų kilmės bėgikas Luisas Zamperinis, kaip ir daugelis jo tėvynainių, dalyvavo Antrajame pasauliniame kare. Vyras, priklausantis karinei eskadrilei, rodė puikius rezultatus ir danguje, kol neįvyko nelamingas atsitikimas. Jo lėktuvas sudužo vandenyje ir kartu su dar dviem įgulos nariais buvo priverstas laukti pagalbos atvirame vandenyne. Po dviejų mėnesių kančios ir pavojų jį aptiko japonai. Luisas iš gamtos nelaisvės pateko į dar didesnę – žmonių, kurie jo gyvenimą pavertė tikru pragaru.

Visų pirma, faktas, kad filmas buvo pastatytas pagal tikrą bėgiko Luiso Zamperinio gyvenimo istoriją, paverčia šį filmą dar patrauklesniu ir mielesniu akiai. Puiki istorijos ekranizacija, nuostabus aktorių darbas ir jautrus pasakojimas neprailgsta ir dvi valandas – tai jaudulys, įtampa ir nekantrumas. Filmas privertė visiškai kitaip pažvelgti į gyvenimą.

Viskas prasideda pagrindinio veikėjo skrydžiu kariniame lėktuve ir prisiminimais iš sunkios vaikystės. Karas ir Luiso praeitis gražiai supinta į vieną akiai patrauklią istoriją, skirtingi jos etapai papildo vieni kitus. Italų kilmės amerikiečio Luiso vaikystė sunki, berniukas kenčia patyčias dėl savo kilmės, yra nepaklusniausias iš visų šeimos vaikų, nesirūpina savo ateitimi ir negalvoja apie kitus – berniukas maištauja prieš suaugusiuosius taip, kaip geriausiai moka. Viskas tęsiasi tol, kol Luisas atranda savo aistrą – bėgimą. Padedamas brolio Pito, vaikinas pralaužia paauglystės ledus ir pasiryžta padaryti tai, kas anksčiau atrodė neįmanoma. Po sunkių treniruočių, neišsenkančios vilties bei artimųjų pagalbos Luisas pasiekia savo – tampa vienu geriausių Amerikos bėgikų ir keliauja į pasaulinę Olimpiadą.

Žinoma, viskas negali sektis taip, kaip daugelis norėtų. Vaikino užsibrėžtus siekius ir svajones nutraukia pasaulio tragedija – Antrasis pasaulinis karas. Tai laikotarpis, kai Amerika pradeda kariauti su Japonija ir Luisas Zamperinis išsiunčiamas į karą ginti tėvynės. Sportiškam bei drąsiam vyrui tai ne bėda, jis moka išgyventi, pasirūpinti savimi ir padėti kitiems. Tačiau nutinka dar viena tragedija ir karinis lėktuvas kartu su Luisu ir kitais komandos nariais sudūžta į vandenyno bangas.

Štai čia prasideda tikroji kova dėl išlikimo. Luisas ir du išyvenę jo komandos nariai daugiau nei keturiasdešimt dienų plūduriuoja milžiniškame vandenyne, talžomi sunkių vandens bangų ir kankinami žvėriškos saulės. Didžiausią įspūdį paliko tai, kad nė vienas iš vaikinų nepasidavė – tikėjosi sulaukti pagalbos. Badas, vandens trūkumas, žaizdos, paliktos negalestingos saulės, ryklių ir japonų lėktuvų atakos – tai tik maža dalis to, ką trys vyrai turėjo patirti pavojingame, sūriame vandenyne. Ir viskas dėl to, kad po visų patirtų kančių jie patektų į kitą – žmogiškąją – nelaisvę, kurioje išgyventi pavyksta toli gražu ne visiems.

Luisas patenka į japonų belaisvių stovyklą. Jo drąsa, ryžtas ir meilė Amerikai tik įrodo, kad žmogus yra stiprus ir nepalaužiamas. Buvau sužavėta, kaip tiek kančių patyręs vyras galėjo sugrįžti į civilizuotą pasaulį ir sugebėti atleisti.

Ši nuostabi, kvapą gniaužianti biografinė drama paliko man milžinišką įspūdį ir patenka į geriausių peržiūrėtų filmų dešimtuką. Be jokios abejonės, ji vertinta kaip geriausia iš geriausių: įsimintinas aktorių darbas, puikūs specialieji efektai, už širdies griebiančios istorijos – visa tai nepaliko nė menkiausios abejonės, kad darbas buvo suplanuotas nuo pradžios iki galo. Tai ne tik filmas ramiam vakarui praleisti, visa jo istorija priverčia susimąstyti ir pasidžiaugti turint tai, ko iki šiol nevertinai. Filmas „Nepalūžęs“ yra puikus įrodymas, kad žmogiškumas bei atleidimas yra vertingiausios žmogaus savybės, be kurių negalėtume išgyventi. Luiso Zamperinio istorija yra legenda, o Angelinos Jolie surežisuota kino juosta – stulbinanti.

Luisas Zamperinis mirė 2014 metų liepos antrą dieną nesulaukęs filmo premjeros. Po išgyvenimų Antrajame pasauliniame kare jis sugebėjo atleisti savo skriaudėjams ir nugyveno ilgą bei prasmingą gyvenimą.

sužinok apie naujus straipsnius pirmas