- - 2021-12-01

Kokią Europos Sąjungos ateitį norime matyti mes — Sąjungos piliečiai? Šį klausimą Kauno Jono Jablonskio gimnazijos bendruomenė su garbingais svečiais apmąstė lapkričio 29 d. mokykloje vykusioje Konferencijoje dėl Europos ateities.

Šis renginys nuo 2021 metų rugsėjo vykstančio ciklo Konferencijos dėl Europos ateities renginių dalis. Reikšdami savo idėjas ir lūkesčius ciklo renginiuose, piliečiai gali daryti įtaką Europos politikai bei prisidėti prie diskusijos apie pamatines bendrijos vertybes. Po renginio dalyvių siūlymai būna pateikti Europos Sąjungos atstovams per Konferencijos dėl Europos ateities platformą: https://futureu.europa.eu/?locale=lt. Be to, norint išreikšti savo nuomonę nebūtina dalyvauti renginyje — internetinę konferencijos svetainę visada galima papildyti savo mintimis ir siūlymais.

Nuotraukoje Konferencijos svečiai — Ieva Giedraitytė, Linas Linkevičius, Ramūnas Vilpišauskas

Konferenciją gimnazijoje pradėjome klausimų, atsakymų sesija. Įžvalgas apie ES lyderystės pasaulyje aktualijas pateikė ekspertai — buvęs LR užsienio reikalų ministras ir LR ambasadorius migracijai Linas Linkevičius, buvęs Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) direktorius bei Jean Monnet Chair profesorius Ramūnas Vilpišauskas ir VU TSPMI dėstytoja dr. Ieva Giedraitytė. Po to visi renginio dalyviai rinkosi į idėjų dirbtuves ieškoti atsakymų, kokie pokyčiai reikalingi, siekiant įtvirtinti ES lyderystę sprendžiant pasaulines problemas.

Mokinių atsakymuose akcentuojamas ryškus susirūpinimas klimato kaita, žmonių teisių nusižengimais ir socialine nelygybe. Dalyviai pastebėjo spragų ES sprendimų priėmimo procese ir kontempliavo veto teisės naudą. Mokiniai džiaugiasi, jog dėl ekspertų pasakojimų sužinojo naujos informacijos apie dabartinius pasaulio įvykius. Mane asmeniškai sužavėjo gerbiamo L. Linkevičiaus istorijos apie posėdžius su įtakingiausiais pasaulio lyderiais ir ginčus tarp šalių.

Gimnazijos bendruomenė yra laiminga galėjusi prisidėti prie šios ES iniciatyvos ir nori nuoširdžiai padėkoti Europos Komisijos atstovybei Lietuvoje, Europe Direct centrui Kaune, VU TSPMI, Jean Monnet Chair profesoriui Ramūnui Vilpišauskui ir Jaunimo Europos komandai už sklandaus renginio suorganizavimą ir atlikimą.

Ateitis mūsų rankose!

Milda Gadliauskaitė, IV vk klasės mokinė, Žurnalistų klubo narė

sužinok apie naujus straipsnius pirmas