- - 2023-05-12

Kaunieti, ar dažnai pagalvojate, kad Kauno miestas atrodo pabodęs ir nieko nebestebinantis? Vis labiau traukia kelionės į kitus miestus, nes atrodo, kad Kaune jau viskas pamatyta? Jei susiduriate su panašiomis dvejonėmis, tikiuosi, kad mano straipsnis padės apsispręsti, kur galėsite praleisti vis šiltesnes ir pavasariu kvepiančias gegužės dienas. Šio straipsnio tikslas yra aptarti pramogų galimybes ir renginių gausą Kauno mieste gegužės mėnesį.

Pristatysiu keletą Kaune vyksiančių renginių, kurie tikiuosi, galės jus sudominti.
Kauno literatūros savaitė — bene didžiausias Kauno miesto literatūrinis renginys! Jei jums patinka kurti ar ieškote srities, kurioje galėtumėte atrasti save, manau, kad šis renginys skirtas būtent jums. Šiame festivalyje galėsite pasitikrinti savo pomėgius: vyks interviu bei pokalbiai su garsiais autoriais, knygų mugė, ekskursijos, koncertai, parodos, atviro mikrofono vakarai visiems, kurie nori pasidalinti savo kūryba ar mintimis. Neabejoju, kad šiame festivalyje kiekvienas gali rasti sau patinkančią veiklą. Renginys bus atidaromas gegužės 10 dieną, 19:00 valandą, vyks pokalbis su rašytoja su Danute Kalinauskaite, taip pat bus pristatomas jos naujasis romanas. Taigi, galiu teigti, kad šis festivalis bus ne tik įdomus, bet taip pat praturtins jūsų žinyną.
Nepraleiskite ir Japonijos dienų Kaune! Gegužės 3-6 dienomis, tęsdamas ,,Kaunas — Europos kultūros sostinė 2022” renginių tradiciją, sugrįžta festivalis, kuris perkelia Kauną į tolimąją Japoniją. Šiame renginyje galite susipažinti su daug įdomių Japonijos asmenybių — atlikėjų, šokėjų, menininkų, muzikantų ir net kaligrafijos meistrų! O visi festivalio vakarai bus pripildyti audiovizualinių pasirodymų, šokių ir tradicinės bei šiuolaikinės japoniškos muzikos. Todėl, manau, kad šiame renginyje tikrai rasite įdomios veiklos bei sužinosite apie tolimosios Japonijos kultūrą bei meną.

Prasideda ir Pažaislio liepų alėjos vakarai — nuo gegužės 25 dienos iki rugpjūčio 30 dienos vyks niekada nenuviliantis koncertų ciklas. Renginio vieta — be galo žavi — Pažaislio vienuolyno Karietų aikštė. Šie metai koncertų ciklui ,, Pažaislio liepų alėjos vakarai’’ yra ypatingi — būtent 2013, lygiai prieš 10 metų, atsirado ši graži tradicija. Manau, kad kiekvienas iš jūsų čia galės rasti savo mėgstamo muzikos stiliaus atlikėjo koncertą. Šis renginių ciklas žavi tuo, kad koncertuos įvairūs, savo klausytoją jau suradę atlikėjai — Monika Liu, Linas Adomaitis, Nijolė Narmontaitė, Inga Jankauskaitė ir dar daug kitų Lietuvoje ir pasaulyje žinomų žmonių. Galiu drąsiai teigti, kad tai renginys, kurio nevertėtų praleisti. Iš asmeninės patirties galiu sakyti, kad kerintys Pažaislio vienuolyno ir į Kauno marias besileidžiančios saulės vaizdai,  susipynę su miela širdžiai muzika, — sielos maistas. Taigi, nepraleiskite progos ir apsilankykite šiame koncertų cikle, kuriame tikrai galėsite išgirsti mėgstamos muzikos ir pasigrožėti kerinčiais vaizdais.

Apibendrindamas galiu teigti, kad Kaunas tikrai siūlo daug įvairių veiklų bei renginių. Viliuosi, kad mano straipsnis padės jums apsispręsti, kur prasmingai galėsite praleisti šiltas bei smagias gegužės dienas Kauno mieste.

 

Vakaris Vainorius, 2ak klasės mokinys

Nuoroda, kurioje galite rasti viršelio nuotrauką

sužinok apie naujus straipsnius pirmas