- - 2021-03-11

Praėjusieji ir šie metai mūsų gimnazijai tikrai svarbūs. Minime Jono Jablonskio gimimo ir gimnazijos jubiliejinius metus. Šia proga nusprendėme pakalbinti XXIIIos dvyliktokų laidos abiturientę, buvusią mokinių parlamento prezidentę Agnę Žalaitę. Ši mergina aktyviai dalyvavo įvairiose gimnazijos veiklose, dvejus metus vadovavo gimnazijos parlamento komandai. Prezidente ji išimties tvarka buvo išrinkta būdama abituriente, nors dėl dvyliktos klasės krūvio mokinys paprastai nerenkamas į šį postą, tačiau buvo sunku įsivaizduoti, kas galėtų ją pakeisti. 
Siūlome paskaityti Žurnalistų klubo parengtą interviu su buvusia gimnazijos mokine Agne Žalaite.  

Laba diena, Agne. Kaip prisistatytumėte? 

Esu Agnė Žalaitė, praėjusiais metais baigiau Kauno Jono Jablonskio gimnaziją, dabar studijuoju fiziką ir astrofiziką Jungtinėje Karalystėje. 

Papasakokite, kokia patirtis buvo mokytis šioje gimnazijoje? 

Nuostabi! Ši mokykla buvo tarsi namai, nes kiekvienas, kuris mokėsi joje, buvo pastebimas ir skatinamas tobulėti. Besimokydama čia, įgavau be galo daug patirties ir įgūdžių, kurie man praverčia kiekvieną dieną. 

Buvote JJG moksleivių parlamento prezidentė, išimties tvarka  ja buvote išrinkta net paskutiniais mokymosi gimnazijoje metais. Ar dėl to nekilo  sunkumų? 

Išties nebuvo lengva, bet kai rūpi ir patinka, viską įmanoma suderinti. Paskutiniai metai išties buvo įtempti, nes galvoje sukosi mintys apie egzaminus ir svajonių universitetą, tačiau negalėjau pamiršti savo pareigų, žinojau, jog esu atsakinga už parlamento veiklą. Kaip ir sakiau, viskas yra suderinama, jei tai tau teikia džiaugsmo ir gerų emocijų! 

Kaip sekėsi dirbti su parlamento komanda?  

Darbas vyko sklandžiai, visi suprasdavome vienas kitą. Nėra lengva dirbti su gana didele žmonių grupe, kurioje kiekvienas yra skirtingas, turi rasti būdą, kaip prieiti ir bendrauti su kiekvienu iš jų. Visuomet bandai ieškoti to viduriuko tarp buvimo draugu ir komandos lyderiu. 

Gal turite kokių patarimų mokiniams, norintiems siekti mokinių parlamento vadovo posto?   

Visų pirma, patarčiau prisijungti prie parlamento komandos, pajausti tą atmosferą, suprasti, kaip kas vyksta. Su šiomis pareigomis ateina ir begalė atsakomybės, esi tarsi tiltas tarp mokinių ir gimnazijos personalo. Na, o jei jau esi šios nuostabios komandos dalimi ir nori daugiau, būk aktyvus, stenkis užmegzti kuo daugiau ryšių ir pasieksi viską, ko trokšti! 

Kokie,  Jūsų manymu,  yra mūsų gimnazijos išskirtiniai bruožai? Kodėl?   

Mūsų gimnazija turi ypač vieningą bendruomenę. Pradėjus mokytis šioje gimnazijoje iškart pajauti, jog tapai didelės šeimos dalimi. Be abejo, mokytojai yra tikri profesionalai, kurie ne tik padeda mokytis, bet ir visuomet maloniai sutinka pasikalbėti įvairiomis temomis. 

Kokie šilčiausi su gimnazija susiję prisiminimai? Kodėl?

Jų yra labai daug! Manau, išskirtiniausi  yra susiję su renginiais ir pasiruošimu jiems. Ilgais vakarais, puošdamagimnaziją šventėms, geriausiai pažindavai savo komandą ir užmegzdavaartimesnį ryšį. 

Ar stebite, kas vyksta Jono Jablonskio gimnazijoje dabar? Kaip tai vertinate? 

Tikraitaip. Smagumatyti, kaipgimnazija su kiekvienaismetais vis gražėja. Džiaugiuosi, jog parlamentasyralabaiaktyvusirinovatyvusšiuosunkiulaikotarpiu. Taipirtoliau! 

Kodėl,  Jūsų manymu, turėtume didžiuotis, kad esame jablonskiečiai? 

Ši gimnazija yra ypatinga. Joje įgauni ne tik žinių, bet ir labai daug patirties. Turi galimybę susipažinti su nuostabiais žmonėmis, o prisiminimai apie šią gimnaziją išlieka ilgai ir į ją visuomet norisi sugrįžti! 

Ko norėtumėte palinkėti kalbininko Jono Jablonskio gimimo ir gimnazijos jubiliejiniais metais?   

Norėčiau palinkėti ir toliau taip sparčiai tobulėti, formuoti gabų, pasaulietišką jaunimą, būti pavyzdine gimnazija ir, išliekant vieningiems, siekti aukštumų! 

Dėkojame Agnei Žalaitei už pokalbį ir linkime didžiausios sėkmės kuriant savo ateitį. 

Ugnė Stašelytė,  IMYP1 gimnazijos klasės mokinė, Žurnalistų klubo narė. 

sužinok apie naujus straipsnius pirmas