- - 2023-12-05

403612237 661581085860694 5068591034474087022 N

Atsiradus privalomai socialinei-pilietinei veiklai, bene kiekvienas gimnazistas puolė nerimauti ir piktintis: kam man savanoriauti, neturėsiu laisvo laiko, ką ta savanorystė man gali duoti? Tuo tarpu kitiems jauniems aktyviems, pilietiškiems paaugliams savanorystė jau daugelį metų yra vienas iš būdų praleisti laisvalaikį! Šiame straipsnyje pasidalinsiu mintimis su jumis, ką patyriau pati niekieno neverčiama dirbti darbus, bei savanoriavimo galimybėmis! 

Jau darželyje bei pradinėje mokykloje mėgau prisidėti prie mokykloje organizuojamų renginių. Užkulisiai, galimybė išvažiuoti ir aplankyti naujas vietas – tai man patiko nuo pat mažų dienų. Puikiai pamenu, kai būdama galbūt ketverių ar penkerių metų su darželio choru išvažiavome į renginį ir pirmą kartą užlipau ant scenos. Jausmas buvo nepakartojamas ir visa tai atėjo iš mano pačios noro dalyvauti, prisidėti, kurti. Rimčiau savanoriauti pradėjau progimnazijoje – tiek įsitraukimas į mokyklos renginius, tiek pirmi kartai savanoriaujant ,,Maisto bankas“ veiklose man dar kartą leido artimiau susipažinti su savimi, aplinkiniu pasauliu ir augti kaip asmenybei. Mano įgūdžiai, empatija, bendruomeniškumo jausmas augo savanoriaujant. Dabar, jau būdama vienuoliktokė, esu savanoriavusi konferencijose, ,,Kylantis Kaunas“ projektuose, LMS, stengiuosi prisidėti ir prie mokyklos renginių bei kitose savanorystės veiklose. Šiais metais taip pat prisijungiau prie Jaunimo Europos komandos ir, būdama jos savanore, skleidžiu žinią apie ES. Manau, jog kiekvienas turėtų išbandyti save savanoriaudamas ir taip artimiau susipažinti su savimi ir pasauliu. Būtent savanorystė ir kviečia mus ,,išeiti“ iš komforto zonos. Puikiai suprantu, jog kartais gali jaustis neįvertintas, tačiau, kai pamatai, jog tavo savanorystė padeda kitiems atrasti naujų dalykų ar net pagerinti jų gyvenimo būklę, tai būna didžiausias įvertinimas. Savanorystė gali būti labai ,,kieta“, tik suteik jai šansą! 

O jei nori savanoriauti, tačiau esi girdėjęs tik vieną galimybę, kuri tau visai neaktuali, pasidomėk ir galbūt išbandyk šias: 

Visuomeninė, savanoriška, pelno nesiekianti, vienintelė Lietuvos moksleivių interesams atstovaujanti bei Lietuvos mokinių savivaldas vienijanti organizacija. Šiuo metu LMS Lietuvos savivaldybėse turi 41 padalinį, kuriuose dirba daugiau nei 1000 savanorių, organizaciją vienija daugiau nei 500 Lietuvos mokyklų mokinių savivaldų. 

VŠĮ „Penkta koja“ yra Kauno rajone, Linksmakalnyje, įsikūrusi nevyriausybinė organizacija. Jei myli gyvūnus, puiki galimybė tau. 

„Europos solidarumo korpusas“ yra Europos Sąjungos jaunimo rėmimo programa. Ja siekiama suteikti jauniems žmonėms galimybių tobulėti padedant kitiems. 

Savanoriauk, atrask, pažink! 

Straipsnio autorė Arijana Kaminskaitė 

393095154 206593879158923 5610269067266510585 N                              Img 5842

sužinok apie naujus straipsnius pirmas