- - 2022-05-11

„With your big eyes and your big lies“

Big eyes. I said good – bye. You had no control. And your big lies. To my sunshine. Did I see what I want. I was your women. Waiting for something. Don‘t tell me nothing.

 Tai žodžiai, parašyti ant mano piešinyje nutapytos merginos veido. Sukurti šį darbą įkvėpė filmas ,,Big eyes‘‘ ir Lanos Del Rey daina.  Filme pasakojama apie dailininkę, kuri tapė vaikus su didelėmis akimis. Jos vyras, taip pat dailininkas, bandė tuos darbus parduoti. Vieną dieną sutuoktinis suprato, kad visiems labiau patinka jos, bet ne jo piešiniai, todėl žmonėms pradėjo meluoti, kad piešiniai, kuriuose nutapyti vaikai su didelėmis akimis, yra jo darbai. Žmona tapė darbus pasislėpusi kambaryje, o vyras, meluodamas visuomenei, juos  pardavinėjo ir tapo labai populiarus.

Mano darbas yra apie moters vidinį pasaulį, kai esi priklausoma, neturi žodžio laisvės. Lauki to žiburio,  kuris tave išgelbės, ir meluoji net pati sau, kol pagaliau išdrįsti  pasipriešinti.

„Išsilieti“

 Šis darbas yra mano mėgstamiausias. Jis man labai daug reiškia, nes aš jį tapydama įdėjau visą savo širdį. Tai yra apie mus. Kiekviena situacija, kiekvienas jausmas ateina tik iš mūsų galvos. Tai atkeliauja į akis, kuriomis galime matyti, į nosį, kuria galime užuosti, į lūpas, kuriomis galime kalbėti. Kiekvieno iš mūsų gyvenimas yra toks skirtingas ir toks spalvotas todėl, kad visose situacijose galime rasti gerų ir blogų dalykų. Mąstydama apie tai norėjau parodyti, kad kiekvienos minutės spalva atkeliauja iš mūsų sąmonės.

„I am not afraid anymore“

,, I‘m not afraid anymore. What makes you sure. You‘re all I need? Forget about it. Giving you every piece of me‘‘

Klausydama dainos ,,Bored’’ by Billie Eilish sukūriau šį piešinį. Daina yra apie situaciją, kai tu darai viską, kad kitas būtų laimingas, atiduodi kiekvieną savo širdies dalelę. Ir po visko, ką padarei, jis ar ji to neįvertina. Tada tu jautiesi išsekęs ir kiekviena tavo sielos dalelė užgęsta. Atrodo, kad galbūt dar yra šviesių spalvų, meilės minčių širdyje, akyse, nosyje, lūpose, bet visa, kas lieka, – užpildyta tamsos.

Meda Bagdonavičiūtė

I ki2 gimnazijos klasės mokinė

sužinok apie naujus straipsnius pirmas