- - 2016-02-21

Sunku patikėti, tačiau XIX-oji gimnazijos laida jau pradeda skaičiuoti paskutiniąsias šimtą dienų stebint daugiau nei pusei tūkstančio žiūrovų. Džiugu tarp susirinkusiųjų matyti buvusią mokyklos pavaduotoją Nijolę Stočkuvienę, Kauno Miesto Tarybos narį Žydrūną Garšvą, mokytojus, žiūrovus, jau baigusius mūsų gimnaziją, ir tėvelius. XIX-osios laidos mokiniai scenoje išklausė tėvų, mokytojų bei direktoriaus palinkėjimus, o 3-okų išrasta laiko mašina nukėlė į vaikystę ir prisiminimus.

„Hey, vienuoliktoke, sustok dabar ramiai,” – dar ilgai skambės salėje susirinkusių žiūrovų bei renginio dalyvių mintyse. Netradiciškai, tačiau užtikrintai šiais metais abiturientai įteikė mokyklos testamentą – lyg per ketverius metus išmoktas J. Jablonskio gimnazijos pamokas ir patyrimus.

Šiais metais 4-okai metė sau iššūkį – išgyvenimus, talentą, sukauptą drąsą bei išmoktas pamokas žiūrovams demonstravo Cirke. Kiekviena klasė įkūnijo skirtingus personažus: burtininkus, galiūnus, mimus, žonglierius, klounus, keistuolius ir t.t Nuo rimtųjų mimų iki šmaikščiųjų cirko gyvūnų ar keistuolių – visos klasės atrado savo būdą nustebinti žiūrovus. Klasių pasirodymus vainikavo bendras cirko vaidinimas ir šokis, kurio ritmu judėjo skirtingų klasių mokiniai.

Po cirko į realybę grįžti buvo itin sunku, bet scenoje besirikiuojantys abiturientai buvo pasiruošę atlikti paskutinę šimtadienio dainą – M. Mikutavičiaus „Apie mus”. Ją abiturientai perkūrė ir pritaikė savo akimirkoms. Ištrauka iš dainos:

Tu pažiūrėk dabar į mus,
Įsiklausyk į šiuos žodžius.
Ir lyja ašarų lietus,
Nes mūsų greitai čia nebus.

Palikt Jablonskį bus sunku,
Koridorius, pilnus draugų.
Mums juk taip gera būt kartu,
Bet liko 100 tik dienų.

Geriausios ir tyriausios emocijos užliejo kiekvieno širdį, kai skambant gyvai muzikai abiturientai priedainį kartojo ne kartą ir, regis, tuomet į jų širdis atėjo pirmasis suvokimas, jog liko tiek nedaug dienų gimnazijoje.

Gimnazistai savo švente toliau džiaugėsi kartu su klasės draugais, o vėliau ir viešbučio „Daugirdas” šokių aikštelėse.

„Tiek metų čia praėjo, kaip šeima mes suartėjom,/ Sau antrus namus atradę, mes vieni kitais tikėjom,” – dainavo abiturientai ir drąsiai žengia egzaminų link.

sužinok apie naujus straipsnius pirmas