- , , and - 2023-03-09

IMG_0337

Kaziuko mugė — tai ne tik skanumynų bei rankdarbių pilnos aikštės. Tai žmonių darbo, svajonių išsipildymo, folkloro šventė. Galėtų kilti klausimas — kodėl ši šventė išvis yra švenčiama ir kodėl būtent šiuo metų laiku? O kaip ji švenčiama mūsų gimnazijoje? 

Dažniausiai Kaziuko mugę miestuose išvysti galime kovo pradžioje. O Kaziuko mugės tradicija greičiausiai susiformavo jau XVII amžiuje, kai Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos karalaitis Kazimieras buvo paskelbtas šventuoju. Teigiama, jog viskas prasidėjo nuo atlaidų, po kurių visada vykdavo prekyba ir pramogos. Taip net kelis šimtmečius šventę gyventojai išlaikė gyva, o XIX amžiuje Vilniaus pirkliai suprato, jog galima šią mugę dar labiau išplėsti! Nuo tada Kaziuko mugėje pradėjo lankytis ir užsieniečiai. Bėgant metams mugė vis keitėsi — pardavinėti savo gaminius pradėjo ir valstiečiai. Nors karo metais (taip pat ir sovietmečiu) Kaziukas buvo vis „iškraustomas”, atkūrus nepriklausomybę mugės tradicijos sėkmingai yra tęsiamos.  

IMG_0341

IMG_0335

IMG_0332

Pavasario atidarymo švente vadinama Kaziuko mugė vyko ir mūsų gimnazijoje! Kovo 6 dieną mūsų koridoriuose irgi galėjome rasti daug šios šventės iniciatorių. Mūsų mokiniai siūlė ragauti ne tik savo skanių maisto gaminių, bet ir galima buvo įsigyti pačių mokinių sukurtų įmonių/bendruomenių prekių. Galėjome rasti nuo pat floristikos dirbinių iki savų sukurtų rūbų. Gimnazijos koridoriuose vyravo tikra Kauno laisvės alėjos Kaziuko mugės atmosfera. Džiaugiamės, jog mūsų gimnazijos nariai tokie išradingi ir galime visi Kaziuko mugės idėjomis dalintis ne tik šią kasmetinę šventės dieną. 

IMG_0333

IMG_0342

O toliau kviečiame pasižiūrėti vaizdo įrašą ir paklausyti, kaip jautėsi Kaziuko mugės iniciatoriai, pardavėjai ir lankytojai. 

Kaziuko mugė

IMG_0334

Urtė Marija Razukevičiūtė, Dominyka Rudytė, Arijana Kaminskaitė

Nuotraukos įamžintos Lino Krulikausko

sužinok apie naujus straipsnius pirmas