- - 2021-01-17

2020-aisiais metais, gruodžio mėnesį, kasmetinis Jono Jablonskio vardo laureato apdovanojimas buvo suteiktas IV vk klasės mokinei Aistei Merfeldaitei. Aistė yra tikras autoritetas kiekvienam mokiniui. Dėl jos motyvacijos ir sunkaus darbo 2020 metais ji buvo išrinkta į Lietuvos rinktinę, kuri atstovavo Lietuvai pasaulio debatų čempionate. 2021 metais Aistė su dar 5 žmonių komanda yra išrinkta atstovauti Lietuvai individualių debatų čempionate Indijoje. Taip pat Aistė yra talentinga muzikantė, gimnazijos grupės „Mood“ dalis. Nuoširdžiai sveikiname laureatę ir kad geriau pažintume šią ypatingą merginą, kviečiame skaityti Žurnalistų klubo interviu su ja.

Gimnazijoje esi tikrai aktyvi – mokai jaunesniuosius gimnazistus debatuoti, groji muzikos grupėje “Mood”, labai gerai mokaisi. Iš kur semiesi tiek jėgų? Kas tave motyvuoja siekti rezultatų ar atsikelti iš lovos niūrią dieną?

Semtis jėgų ir pasikrauti energijos jokiais būdais nereikia, nes visos veiklos man nuoširdžiai patinka ir kelia džiaugsmą. Noras kažką veikti kyla natūraliai, tai dažniausiai ir suteikia man reikiamos energijos. Niūrią dieną yra lengviau ištverti, kai žinau, jog turėsiu progą puikiai praleisti laiką užsiimdama mėgstama veikla.

Kodėl pasirinkai Jono Jablonskio gimnaziją?

Šią gimnaziją lankė mano pusbrolis, ją puikiai įvertino. Nostalgiški pasakojimai apie gimnazijos laikus mane paskatino taip pat pasirinkti Jono Jablonskio gimnaziją. Žinoma, šiuo sprendimu esu patenkinta ir džiaugiuosi, jog buvo artimas žmogus, kuris galėjo patarti.

Šie metai yra tau paskutinieji gimnazijoje. Kokios akimirkos ir asmenybės iš mokyklos labiausiai tau įstrigusios prisiminimuose? Kodėl?

Kiekvienas žmogus, sutiktas mokykloje, man paliko didelį įspūdį — tiek bendraklasiai, tiek mokytojai. Jei reikėtų įvardinti vieną žmogų, išskirčiau mokytoją Nijolę Mariją Tikuišienę, kuri tiek debatų klube, tiek per anglų kalbos pamokas visada yra supratinga ir pasiruošusi padėti.
Geriausi atsiminimai gimnazijoje yra šventiniai laikotarpiai, ypač Helovyno ir kalėdinės šventės. Mokykloje jos visada unikalios ir smagios, todėl kiekvienais metais jų nuoširdžiai laukiu.
Nuostabių žmonių ir renginių gimnazijoje yra itin daug, todėl net sunku pagalvoti, jog greitai reikės palikti mokyklą.

Ką veiksi baigusi mokyklą? Kokie pasirinkimo motyvai?

Tikiuosi vykti studijuoti į užsienį, nors dar pati nenusprendžiau, į kurią šalį tiksliau. Išvykti svetur noriu todėl, kad taip tikiuosi susipažinti su kitomis kultūromis, susirinkti žinių ir patirčių bagažą, susipažinti su naujais žmonėmis ir neįprasta aplinka.

Tau dabar yra aštuoniolika metų, o kaip save įsivaizduoji po dešimties metų – kur gyveni, kaip atrodo tavo darbo aplinka, ką veiki laisvalaikiu?

Retai kada galvoju apie tolimą ateitį, todėl sunku save įsivaizduoti po tokio ilgo laikotarpio. Nepaisant to, po dešimties metų tikiuosi jau būti grįžusi gyventi į Lietuvą ir laisvalaikiu daug laiko skirti muzikai, kūrybai, koncertams. Galbūt naivu tikėtis darbo, kuris turi lanksčias valandas, bet tikiuosi, jog net ir po tiek metų turėsiu laiko suderinti mėgstamas veiklas su rimtais darbais.

Jeigu Džinas tau galėtų išpildyti tris norus, ko jo paprašytum?

  • Kalbėtis visomis pasaulio kalbomis ir jas visas suprasti.
  • Galimybės teleportuotis.
  • Susisiekti ir pabendrauti su ateiviais (jei tokie egzistuoja).

Ar yra tema, kuria norėtum diskutuoti valandų valandas?

Tokių temų yra daugybė. Pradedant nuo diskusijų apie muziką, ypač su grupės nariais, nes visada malonu dalintis meile muzikai, iki astrologijos – mistiško, plataus, daugeliui neįprasto koncepto.

Kokį patarimą galėtum duoti jablonskiečiams?

Visus jablonskiečius norėčiau paskatinti naudotis buvimo gimnazijoje laikotarpiu ir išbandyti kiek įmanoma daugiau mokslo, meno, pramogų sričių, nes tai padeda atrasti, kas jums suteiks laimės. Taip pat naudotis viskuo, ką gimnazija suteikia, ir praleisti ketverius metus mokykloje naudingai ir smagiai.
Ačiū už pokalbį!

Milda Gadliauskaitė, III vk klasės mokinė, Žurnalistų klubo narė

sužinok apie naujus straipsnius pirmas