- - 2019-11-15

Lapkričio 13 dieną žurnalistų klubas pakvietė į antrą šią savaitę susitikimą— gimnazijoje lankėsi buvę mūsų gimnazijos mokiniai Erika Vėberytė ir Laurynas Misevičius. Jie dalinosi įkvepiančiomis sėkmės istorijomis.
Erika jau daugiau nei dvidešimt metų dirba tarptautinių santykių ir tarptautinio vystymo pagalbos srityse. Buvusi mūsų mokyklos mokinė daug prisidėjo plėtojant lygias galimybes bei moterų lyderystę besivystančiose pasaulio šalyse. Vadovaujant Erikai ši programa buvo pradėta įgyvendinti 15 šalių, vėliau išaugo iki daugiau nei 60 šalių, išsidėsčiusių visuose pasaulio žemynuose. Erikos Vėberytės indėlis į šią veiklą buvo toks didelis, kad ji sulaukė pasaulinio pripažinimo. Apie jos sėkmingą karjerą buvo rašoma žurnalo ,,The Diplomatic Courier“ skiltyje iškiliausioms pasaulio moterims pagerbti. Erika yra patyrusi ir Lietuvos tarptautinių santykių srityje. Ji dirbo diplomate Lietuvos Respublikos Ambasadoje Vašingtone, prisidėjo įvedant Lietuvoje JAV bevizį režimą. Gyvendama Lietuvoje Erika dirbo Seimo pirmininko vyriausiąja patarėja užsienio politikos klausimais bei Prezidento diplomatine patarėja. Erika Vėberytė dirbo ir JAV ambasadoje Vilniuje.Tai tik keletas Erikos veiklos sričių, apie kurias ji papasakojo. Mokinius žavėjo taisyklinga moters kalba, logiškas minčių dėstymo būdas ir, žinoma, nuveikti darbai.
Kitas svečias— savo pasiekimais nustebinęs mūsų mokyklos mokinys Laurynas Misevičius, jau 26 metus JAV gyvenantis vyras. Tai finansų srities profesionalas, vienos didžiausių Šiaurės Amerikoje ,,Farmers Insurance“ draudimo bendrovės agentūros , teikiančios finansines paslaugas, savininkas. Prieš daugiau nei 20 metų Laurynas su pirmąja atkurto Vytauto Didžiojo universiteto laida baigė ekonomikos studijas ir metus padirbęs Senamiesčio banke išvyko studijuoti į JAV. Tik atvykęs į Ameriką, įsiliejo ir į sportinę veiklą. Sporto reikšmė matoma ir vėlesniame Lauryno gyvenime: jau daugiau nei dešimtmetį jis yra išrinktas Šiaurės Amerikos lietuvių Fizinio auklėjimo ir Sporto sąjungos pirmininku. Laurynas apskritai labai daug stengiasi prisidėti prie gimtosios Lietuvos kultūros garsinimo. Jį pažįsta daugelis lietuviškuose renginiuose dalyvaujančių žmonių. Nepaisant senojoje išeivijoje įsigalėjusios nuomonės, kad jaunajai emigrantų kartai nei patriotizmas, nei Lietuva nerūpi, Laurynas Misevičius sugebėjo tapti išimtimi. Su juo tariasi ir draugiškai ranką spaudžia net didžiausią autoritetą turintys ir į savo veiklą jaunimą sunkiai įsileidžiantys lietuvybės patriarchai. Ilgus metus Laurynas bendradarbiavo laikraščiuose ,,Amerikos lietuvis“, buvo jos priedo ,,Rytų pakrantė ‘‘ redaktorius, iki šiol bendradarbiauja laikraščiuose ,,Draugas“, ,,Tėviškės žiburiai“, ,,Čikagos aidas‘‘, žurnale ,,Pasaulio lietuvis“. Laurynas nuolat Amerikoje gyvenantiems lietuviams primena, kaip svarbu mylėti savo šalį. Ateityje ketina grįžti į Lietuvą, o kol kas stengiasi patriotiškumu užkrėsti kuo daugiau lietuvių ne tik JAV, bet ir Lietuvoje.
Džiaugiamės pabendravę su žmonėmis, garsinančiais Lietuvą pasaulyje. Žavimės jų entuziazmu, noru kuo daugiau duoti Lietuvai ir jos žmonėms. Dėkojame jiems už puikias pamokas.

Žurnalistų klubas

sužinok apie naujus straipsnius pirmas