- and - 2023-02-24

Įvairūs žibintai spalvotai mirga ir veda tave keliu. Aplinkui skirtingi gyvūnai, nuo trapiausio drugelio iki galingiausio liūto. Štai toks jausmas apima vaikščiojant po VDU botanikos sodo šviesų festivalį „Džiunglių knyga“. Niekur iki šiol nerodyti festivalio eksponatai apšviečia botanikos sodą. Jame net 200 spindinčių gyvūnų, gėlių ir kitokių eksponatų. 

IMG_8029Pavadinimas išduoda, jog šis šviesų festivalis yra įžanga į knygą. Renginys paremtas Rudyardo Kiplingo istorija „Džiunglių knyga“. Manau, visi žinome istoriją apie mažą berniuką Mauglį, gyvenantį džiunglėse! Galima pamanyti, kad šviesų festivalis skirtas jaunesniems knygų mėgėjams, bet tai nereiškia, kad vyresniems neįdomu. Ypač įspūdingas naktinis  pasivaikščiojimas po sodą. O jei dar klaidžiodamas takais pamatai daug skirtingų gyvūnų, apšviečiančių tau kelią! Vis sustoji apžiūrėti gyvūno iš arčiau, bandai prisiminti, kurioje knygos vietoje sutikai jį. O dar garso efektai…vilkų staugimas, tigro riaumojimas. Tamsa, šviesos ir žiemos sniege įkomponuoti džiunglių gyvūnai atrodo efektingai ir keistai, bet harmoningai.  

IMG_7976

Žiemą retas kuris užklystame į botanikos sodą, todėl šis šviesų festivalis yra puikus būdas paraginti žmones čia lankytis. Svarbu paminėti, jog šis festivalis nėra pirmasis Lietuvoje. Pastaraisias metais šviesų festivaliai labai išpopuliarėjo mūsų šalyje. Jie vyksta ko ne kiekviename Lietuvos kampelyje, nuo Vilniaus, Kauno ir net iki Rumšiškių ir Pakruojo. Visi nori pamatyti, kaip įspūdingai instaliacijos apšviečia gūdžią naktį. Manau, tikrai verta aplankyti kokį nors šviesų festivali bent kartą. Įspūdis lieka ilgai. Mano rekomendacija, jei turite jaunesnio amžiaus sesučių ar broliukų, aplankykite botanikos sode įsikūrusį šviesų festivalį „Džiunglių knyga“. Smagiai kartu praleisite laiką. 

 

Danielė Kondrotaitė 

2MYP klasės mokinė 

Viršelio ir straipsnio nuotraukos Lino Krulikausko.

sužinok apie naujus straipsnius pirmas