- - 2016-06-27

Jau baigusių mokinių tarpe yra ir Tautvydas Šiburkis, parašęs netgi dvi knygas. Pokalbyje dalinasi savo patirtimi apie kūrybą ir rašymą.

Trumpai apie save papasakok.

Aš esu Tautvydas Šiburkis. Kauno Jono Jablonskio gimnaziją baigiau 2013 metais, be pagyrimų (juokiasi). Dabar studijuoju teisę Vilniaus Universitete, esu antrame kurse.

Esi parašęs dvi knygas. Trumpai papasakok apie ką jos.

Abi knygos yra tos pačios istorijos. Pirmoji vadinasi „Nekromanto kelias”, antroji – „Nekromanto kelias: Mirties Demonas ir Karališkasis Drakonas”. Tai yra fantastiniai nuotykių romanai. Viskas vyksta mano paties išgalvotame pasaulyje, kuris iš dalies neturi panašumų su realybe.

Kaip kilo idėja parašyti knygą? Kas tave įkvėpė?

Pati idėja parašyti gimė labai anksti, kokioje penktoje klasėje. Prisimenu kai atėjau iš ketvirtos į penktą klasę, man buvo neįprasta, kad pamokos vyks pas skirtingas mokytojas. Lietuvių mokytoja uždavė parašyti dviejų puslapių rašinėlį laisva tema. Grįžęs namo, labai įsijaučiau į rašymą, pradėjau rašyti „Indiana Jones” stiliaus istoriją. Netgi neseniai buvau radęs tą sąsiuvinį. Deja, bet mokytojos likau neįvertinas, kadangi nesuprato, ką aš rašiau ne dviejuose, o šešiuose puslapiuose (juokiasi). Bet man patiko tai, tada ir gimė idėja, jog kažką parašysiu gyvenime.

Įkvėpimas sudėtingas dalykas. Gali įkvėpti emocijos, išgyvenimai. Pačią knygą įkvėpė parašyti mano gera draugė, su kuria mokiausi nuo penktos iki aštuntos klasės. Labai gaila, bet ji žuvo.

1(1)

Kaip sekėsi pradėti rašyti knygą? Kokie buvo sunkumai?

Kaip teisingai ir paeiliui išreikšti savo mintis, kaip suvaldyti romaną. Galbūt būtų buve paprasčiau, jei būčiau pradėjęs nuo novelės ar apsakymo. Teko rašytis į užrašų knygutę tam tikrus dalykus, kad minties nepamirščiau vėliau knygoje.

O financiniai sunkumai?

Rašant – ne, o išleisti knygą pagelbėjo tėtis, nes turėjo pažįstamų leidykloje. Redagavom bendrom jėgom. Redaguot labai padėjo lietuvių kalbos mokytoja Laima Gataveckienė. Labai noriu jai padėkoti, nes tai buvo didžiausia pagalba.

Galbūt sulauksime daugiau tęsinių?

Kaip ir minėjau, antra dalis jau parašyta, bet dar neišleista, o trečia – kiek vėliau. Su šia istorija bus tiek. O vėliau matysim, manau, kad tęsiu kūrybą.

Ar sulaukei palaikymų ir iš mokyklos mokytojų?

Be abejo (juokiasi). Didžiausias palaikymas ir buvo iš mokytojos Laimos Gataveckienės, ji rūpinosi, kad patekčiau į filologų konkursus su savo kūriniu, prižiūrėjo, kad jame nebūtų klaidų, kad mano kūryba ir literatūrinė kalba tobulėtų. O kiti mokytojai padėjo tuo, kad truputį nuolaidžiavo man, žinodami, kad aš toks literatas, o ne tiksliukas. (juokiasi)

2(1)

Kokie dalykai geriausiai sekėsi tau mokykloje?

Istorija, anglų kalba ir lietuvių kalba. Su matematika buvau susipykęs (juokiasi), su pačia fizika, bet ne su mokytoja, buvau susipykęs.

Kodėl pasirinkai stoti butent į Kauno Jono Jablonskio gimnaziją?

Todėl, kad labai daug pažįstamų ten buvo, iš kurių sulaukiau labai gerų rekomendacijų. Iš pradžių nenorėjau, bet tikrai nepasigailėjau, nes buvo nuostabi mokykla.

3(1)

Ką visada prisiminsi iš mokyklos laikų?

Koridoriai (juokiasi). Koridoriai ir gyvenimas juose. Tai atskiras gyvenimas: yra pamokos ir yra koridorių gyvenimas.

Visi dažniausiai pamini šimtadienius, krikštynas, o tu – koridorius.

Mes šias šventes visada prisiminsim – turim nuotraukas, turim vaizdo įrašus. O iš pačios mokyklos, tai koridoriai. Kai merginos vaikšto, kaip ant podiumo, vaikinų stovėjimas ratukuose ir bandymas kuo įmantriau pasirodyti, nes šalia yra merginų būrelis. Tai buvo menas, dalyvauti tame pasaulyje (juokiasi).

Ko palinkėtum jauniesiems jablonskiečiams?

Pasitikėkite savimi ir nebijokite visko daryti patys. Nereikia galvoti, kad jei dar esi mokinys, tau yra uždėta riba, nes mokaisi mokykloje. Aš savo romaną parašiau būdamas devintoje klasėje, o išleidau būdamas pilnametis. Tai pavyzdys, kad galima padaryti viską, ką nori, tik reikia tikėti savimi. Taip pat norėčiau paskatinti mokytojus, ypač lietuvių kalbos, kad suteiktų mokiniams daugiau kūrybiškumo.

Tautvydo knygas galima rasti knygų klubo internetiniame puslapyje, pegaso ir baltų lankų knygynuose.

sužinok apie naujus straipsnius pirmas