- - 2016-05-25

Prieš keletą savaičių mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo jau trečius metus vykstančiame mainų projekte. Jablonskiečiai vyko į Kauno VDU „Rasos“ gimnaziją, o iš ten, pas mus, atvyko jų gimnazistai. Mums pavyko pakalbinti ir išvykusius už Jablonskio ribų, ir atvykusius čia bei sužinoti, kaip mūsų mokykla atrodo iš šalies. Kauno Jono Jablonskio gimanzijoje jau seniai kirbėjo mintis apie naujus iššūkius čia besimokantiems, nuobodžios rutinos paįvairinimą. Mūsų gimnazijos parlamentas, įkvėptas vis labiau populiarėjančių mainų programų, mąstė ir subrandino idėją apie išvykimą kur nors šiek tiek arčiau. Kaip teigia mokinių parlamento pirmininkė Miglė Rakitaitė: „Norėjome paįvairinti moksleivių gyvenimą, tad įkvėpti mainų, kuomet vyksti į kitą pasaulio kraštą, nusprendėme nuvykti šiek tiek arčiau, į kitas Kauno gimnazijas“.

rasa1

Jau trečius metus sėkmingai vykstantys mainai įtraukia vis daugiau susidomėjusių moksleivių, norinčių pakeisti aplinką, susipažinti su naujais žmonėmis, nauja mokymo metodika bei savo akimis pamatyti įvairiais stereotipais aplipdytas gimnazijų sienas. Šiuo ir kitais klausimais turėjome progą pakalbinti „Rasos“ gimnazistus ir šie išskyrė tris pagrindinius dalykus: žmones, atmosferą ir mokyklos tvarką. Mūsų gimnazistai atvykėliams pasirodė be galo draugiški ir šilti žmonės. Negana to, dar ir gražūs: kaip didelį pliusą paminėjo aprangas, mat lyginant su jų gimnazija, čia daugiau laisvės skiriama mokyklinei uniformai. Nereikėtų pamiršti paminėti mūsų aktyvumo, kuris visą tą laiką juos stebino. Organizuotas ir tikslus Parlamento darbas, gimnazijos dienraštis „ JJG Balsas“, noras išpešti maksimumą, vieningumas, bei daug kitų sričių, kuriose mes be galo aktyvūs. Tai, žinoma, kuria mūsų mokyklos atmosferą. Svarbiausią aspektą šiuo klausimu „Rasos“ gimnazistai įvardijo laisvę tiek minėtosios uniformos atžvilgiu, tiek mokslų, kuomet mokinys suvokia, jog mokosi dėl savęs ir nejaučia bereikalingo spaudimo. Mokykloje jaukumo atvykėliams taip pat suteikė sėdmaišiai, jauki valgykla, kabinetai. Tačiau paklausus, kuri mokykla visgi jaukesnė, liko ištikimi saviškei: „Jūsų mokykla išties labai didelė, „Rasa“ galbūt jaukesnė ir kiek šviesesnė“.

Taip pat kalbėjomės ir su jablonskiečiais išvykusiais „svetur“, kurie akcentavo tuos pačius dalykus. Mūsiškiai liko labai patenkinti mokinių sutikimu, draugišku bendravimu, nuoširdumu, pasiruošimu priimti, padėti: „Atrodė, tarsi kiekvieną savaitę pas juos atvyktų naujas mokinys“- juokėsi mūsų kalbinta Ūla Rimkevičiūtė iš 2a klasės. „Rasos gimnazistai galbūt buvo labiau susikoncentravę į mokymąsi ir lyginant su mum, mažiau aktyvūs“. Neįprastas mūsų mokiniams pasirodė Rasos skambutis (melodija), laisvė per pertraukas (galima eiti i visas keturias pasaulio puses). Labiausiai išskyrė kitokią tvarką ir mokymo sistemą. „Čia – niekuomet nebūna, jog „a klasės“ mokinys mokosi vienoje klasėje su „h klasės“ mokiniu, kaip kad būdinga mums“,- teigė vienuoliktokė Gabija Surgautaitė iš 3d. Taip pat juokdamasi paminėjo, kad būdavo labai sunku kiekvieną rytą keltis į pirmą pamoką.

rasa2

Kas daugiau jei ne atmosfera kuria motyvaciją mokytis? Paklausus atvykusių iš „Rasos“ apie mokymą, mokytojus bei jų metodus, išgirdome labai daug liaupsių. „Mokytojai su mokiniu bendrauja kaip su sau lygiu asmeniu. Jiems labiausiai rūpi mokslas: visuomet paaiškins tiek kartų, kol mokinys supras“- teigė vienuoliktokai. Taip pat pridūrė, jog mokytojai motyvuoja vaiką pagirdami. „Jie visuomet žvelgia iš teigiamos pusės, negąsdina, elgiasi labai pedagogiškai ir šiltai, koncentruojasi ne į pašalinius dalykus, bet būtent į dėstomą dalyką ir kaip geriau įdiegti informaciją vaikams“.

13214738_1194290380583416_1461316761_o

Taigi, „Rasos“ mokiniams Jono Jablonskio gimnazija išties paliko įspūdį, jie išvyko labai patenkinti turėję tokią galimybę sudalyvauti mainuose, išvysti mūsų gimnazijoje verdantį gyvenimą ir bent trumpam susirgti Jablonskio karštine. Mūsiškiai, išvykę pamatyti Rasos gimnazijos ypatumų, taip pat parsinešė daug įspūdžių, nuotykių bei prisiminimų. Abi gimnazistų pusės sutarė dėl vieno: laiko turėjo gerokai per mažai, tik tris dienas, tačiau visi vieningai teigė, kad labai džiaugiasi sudalyvavę ir rekomenduoja išdrįsti tai padaryti kiekvienam.

sužinok apie naujus straipsnius pirmas