--2016-04-28

Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje mokosi ne tik įdomias veiklas ir pomėgius plėtojantys mokiniai, bet ir savus hobius puoselėjantys mokytojai. Vienas iš jų – technologijų mokytojas Rimantas Kekys. Tikriausiai ne vienas moksleivis yra pastebėjęs šį mokytoją šiltomis dienomis į mokyklą atriedantį motociklu. Apie šį bei kitus hobius, veiklas ir kalbėjomės šiame JJG Balso interviu:

Taigi, kuris dalykas – technologijos ar noras mokytojauti – Jūsų gyvenime atsirado pirmiau?

Turbūt pirmiau atsirado technologijos, o tai automatiškai siejosi su pedagoginiu darbu.

O kokie mokslai labiausiai sekėsi mokykloje?

Kaip ir visiems, turbūt, patiko ,,fizinis‘‘, dailė, braižyba, fizika sekėsi pakankamai gerai. O kiti… Sunkiau.

Apie kokią specialybę svajojote vaikystėje?

Vaikystėje aš nuo pirmos klasės per Naujuosius metus visada vaidinau kosmonautą. Turėjau mamos pasiūtą skafandrą, visą aprangą ir, atsimenu, galvojau, kad turbūt būsiu kosmonautu. Nors karuselėse dar ir dabar pykina.

Ar mėgote krėsti išdaigas, kai buvote vaikas?

Taip. Kaip ir visi vaikai.

Ar kokią nors prisimenate?

Dabar konkrečiai pasakyti… Atsiminti, oi, kaip sudėtinga. Va, kažkada labai patiko, kai vieną žiemą su bendraklasiais pabėgom iš pamokų ir su slidėm čiuožėm apie 7 – 8 kilometrus prie vieno miško, ežero, o aš tuo metu sirgau, į mokyklą nėjau, nes temperatūros turėjau.

O ar yra Jums išdaigų iškrėtę mokiniai?

Apie bjaurias turbūt nesakysiu. O apie linksmas… Reikėtų gerai pagalvot, akis pavartyt.

Kaip sekėsi pradėjus dirbti mokytoju?

Visiškai gerai sekėsi. Pačioje pradžioje teko dirbti sanatorinėje mokykloje, ten mokėsi vaikai su tam tikromis širdies ydomis, juos reikėjo labai užjaust ir jie labai geri ,,dūšioje‘‘ buvo. Dirbti buvo nesunku.

Ar sunku keltis rytais į darbą? Kaip anksčiau ir kaip dabar?

Dabar sunkiau…

Su mokiniais kasmet dalyvaujate ,,Boxcar‘‘ lenktynėse. Papasakokite apie šį sportą, nuo kada dalyvaujate?

Užsikrėčiau nuo kolegos, kito mokytojo, kuris dirbo ir pas mus, Valdo Veiverio, kuris tą idėją parsivežė su Rotary klubu iš Švedijos prieš 7 – 8 metus. Ir vėliau mes daugelį kartų susitikdavom kartu kaip varžovai, bedraautoriai, bendrakonstruktoriai, bendrapatarėjai, bendraorganizatoriai. Pats sportas yra paremtas keliais principais. Vienas iš jų – kūryba. Tai yra padedant, bet iš principo patiems sukurti tą transporto priemonę. Svarbu, kad joje būtų vairas ir stabdžiai. Naudojamos dažniausiai dviračio detalės, seno dviračio, kad būtų taupiau, ir sukonstruojama transporto priemonė. Tai taip pat yra ekologiška transporto priemonė. Iš dviračio pritaikomi ratai, šakės, rėmo detalės, iš automobilio imamas vairas, vairo mechanizmo traukės, arba galima sugalvoti, internete rasti medinių dalių brėžinių, pakeisti į sudėtingesnes, paprastesnes, įvairiai, pagal vaizduotę.

Lenktynės. Lenktynės vyksta nuo estakados arba kalniuko, dažniausiai pagal laiką – kuri transporto priemonė greičiau nuvažiuos tam tikrą atstumą. Taip pat – kuri transporto priemonė išvingiuos trasą tiksliau. Ir trečias matavimo būdas – kuri transporto priemonė yra įdomesnė. Vertinama išvaizda, konstrukcija, meninis apipavidalinimas ir bendras vaizdas. Lenktynės vyksta žiūrovų malonumui ir pačių dalyvių gerai nuotaikai palaikyti.

Visai smagus užsiėmimas, ypač jeigu pasitaiko gražios dienos, tuomet praleista diena tikrai iš gyvenimo neišsimeta. Šį rudenį buvom pristatyme, pristatėme šį sportą Lietuvai, Vilniuje mokslinėje – praktinėje konferencijoje. Atstovai iš kitų miestų žiūrėjo nustebę – jie buvo nematę, negirdėję, nedarę. Tai su tokiu pavydu žiūrėjo.

Neabejoju, kad per tiek metų dalyvavimo yra nutikę ir netikėtų situacijų. Ar yra kokių nors labiau įsiminusių?

Prieš porą metų lenktynės vyko nuo estakados, padarytos ant Kauno Įgulos bažnyčios laiptų. Buvo išdėliotos senos padangos, kurias reikėjo apvažiuoti imituojant slalomą. Viena mergaitė – vairuotoja – užvažiavo vienu ratu ant tos padangos ir, kaip amerikietiškame Holivudo filme, ,,Boxcar‘‘ mašinėlė pakilo į orą ir mergaitė žemyn galva trenkėsi į plyteles. Porai sekundžių visi nutilo. Galvose tik mintys: ,,Nu va, dabar tai prisidirbom. Va, dabar tai jau bus‘‘. Bet, kadangi lenktynės, komandos draugai per kitas dvi sekundes pribėgo, per dar dvi atvertė ir nustūmė, nes laikas tiksėjo, buvo svarbi komandos sėkmė. Apvažiavo aplink Įgulos bažnyčią, tik tada mes suspėjom pasivyt ir paklaust, kas atsitiko. Mergaitė tik papurtė galvą – gerai, kad su šalmu buvo.

Po to visi vyrukai, kurie dar bandė vaidinti, užsidėjo šalmus. Svetima nelaimė, kuri nebuvo nelaimė, parodė, kad saugumas vis tik ne juokas. Ir kad ir kokia iš šono sudėtinga atrodė transporto priemonė, įvykis galėjo baigtis liūdnai.

Ar turite hobių, kuriuos vystote po pamokų?

Taip. Esu baikeris tikrąja to žodžio prasme, priklausau baikerių klubui. Su motociklu labai mėgstu geru oru pralėkt ir pravėdint galvą nuo įkaitusio gyvenimo problemų. Žiemą mėgstu slidinėti.

 
 
 
 

Su baikerių klubu kur nors dalyvaujate?

Vasarą važiuojame į didesnes ekskursijas, prieš 3 – 4 metus buvome Slovakijoje, Tatruose, prieš 2 metus buvome Sankt Peterburge, savaitę laiko važinėjome. Pernai buvom Helsinkyje ir Lenkijoje, Gdanske, važinėjome po Lenkiją.

Kaip Jums sekasi su kita technologijų puse – maisto gaminimu ir tekstilės darbais?

Moku įsisiūti sagą. Galiu pasigirti, moku išsilyginti marškinius geriau, nei mano aplinkos žmonės. Moku kepti kiaušinienes 4 būdais, sriubas 5 būdais, keptą duoną su česnaku.

Ar turite naminių gyvūnų?

Katiną. Vardas Skumbris, nes nugaros spalva panaši į žuvį skumbrę. Neveislinis, Lietuvos piktasis.

Ar priklausėte kokiam nors jaunimo judėjimui tokiam, kaip hipiai, gotai, pankai?

Ne, jau nebespėjau. Muzikos paklausau, bet toliau nesu įlindęs.

Kokios muzikos klausote?

Kaip man ir priklausytų – AC/DC, Rammstein, Iron Maiden, birželio 17 eisiu į pastarųjų koncertą. Prijaučiu jiems.

Koks linksmiausias įvykis, įvykęs mokykloje?

Visai linksmos būna mokyklos šventės – Šimtadieniai, Paskutiniai skambučiai, o momentinis įvykis – esu kažkada nusivertęs nuo laiptų.

Jei nedirbtumėte technologijų mokytoju, kuo tuomet būtumėte?

Greičiausiai vadybininku turizmo srityje.

patiko straipsnis? pasidalink su kitais

sužinok apie naujus straipsnius pirmas