- - 2016-05-04

Sugrįžkime prie mados! Šįkart JJG Balsas kalbina Gabiją Grežeckaitę, kuri kitais metais keliauja mokytis į JAV metams. Gabija yra labai gerai pažįstama merginoms, ji puikiai išmano madą ir sveiką gyvenseną. Prie puodelio karštos arbatos, mergina atskleidė savo mainų programos sėkmę bei buvimo blogere privalumus.

Prisistatyk skaitytojams!

Aš esu Gabija Grežeckaitė, mokausi Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje, dešimtoje klasėje.

Kuo tu užsiimi laisvalaikiu?

Domiuosi mada, fotografija, rašau internetinį dienoraštį.

Kokio tipo yra tavo internetinis dienoraštis?

Didžiausia dalį sudaro mada bei įvairios apžvalgos apie grožio priemones, bet taip pat žadu pradėti kurti įrašus apie sveiką gyvenseną, mitybą, pakalbėti ir rimtesnėmis temomis. Be to, tinklaraštyje yra įrašų apie mano keliones, šios srities įrašų kategoriją ypač norėčiau plėsti ateityje ir pasidalinti apie savo būsimas keliones, o galbūt vėliau tai peraugtų net į vaizdo įrašus.

Papasakok apie savo dieną, kurią skiri internetinio dienoraščio įrašui.

Esu žmogus, kuris savo darbą planuoja labai minimaliai, nes dažnai patiriu energijos pliūpsnius. Kai tik jaučiu įkvėpimą, pradedu rašyti naują įrašą. O įrašas susideda iš labai daug – tai ne tik tekstas, kurį rašau angliškai, bet taip pat kokybiškų nuotraukų redagavimas, fotografavimas. Žinoma, rašymas užima didžiąją dalį, jis man patinka kaip procesas, nors ir užima gana daug laiko.

Kokių galimybių sulauki būdama blogere?

Tinklaraštis man atvėrė daug įvairių progų išreikšti save, nes sujungia daugelį mano hobių, teko bendradarbiauti su įvairiais dizaineriais, įmonėmis. Taip pat gaunu pakvietimų į renginius, spaudos konferencijas, fotosesijas. Daug kas pasiūlo man pasidalinti savo kosmetikos produktais, grožio priemonėmis ar rūbais „Instagram“ paskyroje. Jie man atsiunčia savo prekę, pasiūlo išbandyti, apžvelgti ir parašyti savo nuoširdžią nuomonę. Gana sunku yra palaikyti aktyvų savo internetinį tinklaraštį, kai esi moksleivė, nes labai trūksta laiko, ypač šiomis dienomis, kai egzaminai ant nosies. Tačiau visas sunkus įdėtas darbas ir ambicijos atsiperka.

Nuo kada mada ir grožis vyrauja tavo širdyje?

Menas buvo man prie širdies nuo pat vaikystės. 12-os metų sulaukiau savo pirmojo fotoaparato ir nuo tada pradėjau fotografuoti, pažinti aplinką. Visad norėdavau užfiksuoti kažką neįprasta ar gražaus. Su kiekvienais metais vis ieškojau naujų būdų save išreikšti, galų gale susidomėjau mada. Mano nuomone, mada yra dalelė kiekvieno žmogaus asmenybės, pasaulėžiūros, į ją sutelpa nemažai dalykų. Taip aš išreiškiu save.

Ką galvoji veikti ateityje? Ar siesi savo gyvenimą su mada ir grožiu, ar tai liks kažkas artima širdžiai?

Pastaraisiais metais planavau sieti savo ateitį su medicina, bet galiausiai nusprendžiau atsisakyti to ir sieti save su kūrybine veikla. Šiuo metu labiausiai galvoju apie tokias profesijas kaip žurnalistika, dizainas ar vaidyba. Dabar kaip tik esu paieškose: būtent ką norėčiau studijuoti, tačiau dėl vieno esu tikra, kad mano studijos nebus mano vienintelės karjeros pagrindas, nes gyvenime norėčiau išbandyti daugybę dalykų. Ieškau to, kas teiktų man didžiausią malonumą.

foxy_1

Metams išvyksti mokytis į JAV, sužinojusi tai, kokias emocijas patyrei?

Iš pat pradžių negalėjau tuo patikėti. Kai sužinojau, tai buvo labai paprasta diena, po ilgų, sunkių pamokų grįžau namo. Patikrinusi savo elektroninį paštą netikėtai radau laišką. Beskaitant jį, akys pačios ieškojo to sakinio: „Labai apgailestaujame, tačiau..“, bet to sakinio nebuvo. Laiške buvo labai daug sveikinimų ir aš beprotiškai džiaugiausi. Iškart paskambinau savo draugėms ir rėkiau į telefoną, kad patekau. Vėliau dar pusę dienos susirašinėjau su draugėmis apie savo kelionę, planus. Net ir dabar, suvirškinusi naujienas, kartais, jei esu prastos nuotaikos ar šiaip diena nenusisekus būna, pagalvoju: „Aš juk išvažiuoju į Ameriką!”- ir man iškart pagerėja nuotaika (juokiasi).

Ar džiaugiesi duotomis galimybėmis apsilankyti JAV, ar mieliau rinktumeisi kitą šalį?

Tikrai esu dėkinga ir be galo džiaugiuosi galimybe nukeliauti į JAV. Ypač dėl to, kad ateityje planuoju ten studijuoti. Buvau pakviesta į pokalbį kitos mainų programos, bet kadangi patekau būtent į „ASSIST“, kuri kviečia į privačias Amerikos mokyklas, nusprendžiau toliau nedalyvauti, o pasilikti ten.

Papasakok apie visą mainų procesą. Kaip ten patekai?

Praeitais metais dalyvavau „ExCel“ programoje, ten patekau iki finalo, tačiau laimėti nepavyko, o vėliau bandžiau savo sėkmę ASSIST programoje. Iš pradžių reikėjo užpildyti internetinę anketą ir parašyti savo motyvacinį laišką. Pateikti mokytojų rekomendacijas, pažymius. Po kurio laiko mane pakvietė laikyti testą, kuriame buvo anglų kalbos skaitymas, rašymas ir klausymas. Po to patekau į interviu, kuris vyko Vilniuje. Vertinimo komisiją sudarė Kazickų šeimos paramos fondo atstovas, du ASSIST programos atstovai iš Amerikos ir JAV ambasados atstovas. Po tris ėjome į pokalbį su komisija, mums uždavinėjo įvairius klausimus apie mūsų hobius, pasaulėžiūrą, ateitį. Vėliau laukiau laiško. O dabar neseniai sužinojau, į kokią mokyklą patekau – Ransom Everglades School. Dabar net savotiškai džiaugiuosi savo pirmąja nesėkme „ExCel“ programoje, nes ASSIST programa man atrodo kur kas rimtesnė, ji bendradarbiauja su geriausiomis privačiomis Amerikos mokyklomis.

Buvo ir daugiau laimėtojų, ar tu vienintelė? Kiek iš viso buvo pretendentų?

Jeigu neklystu, iš Lietuvos pateko 6 žmonės. Taip pat viena lietuvė gavo „Davis“ programą, tai reiškia, kad ji baigs mokyklą Amerikoje ir galės gauti nuo 10 000 iki 20 000 tūkst. dolerių paramą, jei baigusi mokyklą įstos į tam tikrą universitetą.

Ar pasiilgsi lietingos Lietuvos, ar grįši kaip amerikonė?

Atvirai, tai nepasiilgsiu (juokiasi). Čia tikriausiai pati geriausia likimo dovana, kokią galėjau gauti. Juk išvykstu į Majamį! Labai džiaugiuosi galėdama išvažiuoti ten, kur šilta, nes man labai trūksta to šilto klimato.

Kai buvai paskutiniame ture – pokalbyje, ar buvai įsitikinus, kad keliausi į Ameriką?

Į pokalbį ėjome grupėje su dviem kitais mokiniais ir man atrodė, kad jie atsakinėjo į užduotus klausimus labai šauniai ir motyvuojamai. Maniau, kad man gerai nesisekė, nes pasirodžiau ne taip gerai, kaip galėjau. Tiesą pasakius, po interviu aš galvojau, jog nelaimėsiu, ir kiek savimi nusivyliau, tačiau mane supo žmonės, kurie manimi tikėjo ir įtikinėjo, kad aš tikrai keliausiu į Ameriką, tai neleido man prarasti vilties.

Papasakok daugiau apie ASSIST programą.

Smagu yra ne tik laimėti, bet pats dalyvavimo procesas buvo naudingas. Dalyvaudama ASSIST mainų programoje pasisėmiau praversiančios patirties ir labai rekomenduočiau būsimiems dešimtokams joje būtinai dalyvauti. Tai yra mainų programa, kuri atrenka mokinius, gabius anglų kalbai. Jie galėtų prisidėti prie Amerikos mokyklos gyvenimo, jį praturtinti, pasiekti gerų akademinių rezultatų. Atrinktus mokinius komisija paskirsto po įvairias mokyklas, sumoka mokestį už mokslą. O praleidęs metus užsienyje grįžęs į Lietuvą esi įpareigotas papasakoti apie mainų programą kitiems.

Dabar esi dešimtokė, išvykus į JAV, kuriai klasei tave priskirs? Ir kokius mokomuosius dalykus Amerika tau galės pasiūlyti?

Amerikoje mokysiuosi vienuoliktoje klasėje. Grįžus į Lietuvą, man nereikės kartoti kurso, perkels į dvyliktą klase. Žinoma, dalykų pasirinkimas Amerikoje yra didesnis, tačiau aš manau, kad jis labai nesiskirs nuo mano pasirinktų mokomųjų dalykų Lietuvoje. Na, nebent užsienio kalbų pasirinkimas yra pakankamai platus: galima mokytis nuo ispanų iki kinų, taip pat mačiau, jog yra daug biologijos pasirinkimų, pavyzdžiui, vien anatomija, jūrų biologija. Turiu paminėti, kad ten yra labai gausus sporto šakų pasirinkimas. Mano būsima mokykla išsiskiria iš kitų mokyklų savo stipria vandensvydžio bei plaukimo rinktine. Amerikoje yra labai rimtai žiūrima į popamokinę veiklą.

Ar pakliuvai į mokamą mainų programą, ar tavo mokslo išlaidas padengs ASSIST?

Buvo galima gauti arba dalinę stipendiją, arba visą. Aš gavau pilną ir visas mokestis už mokslą bus padengtas. ASSIST siekia padėti tiems, kurių tėvai finansiškai negalėtų sumokėti visų mokslo išlaidų. Vienas iš didžiausių jų tikslų yra užtikrinti visas galimybes gabiems vaikams mokytis ir išbandyti save.

Kas tave įkvepia, motyvuoja?

Man suteikia motyvacijos pamačius, jog mano pačios veikla klesti, turi teigiamų rezultatų. Tas savęs stebėjimas iš šono, kaip tu visapusiškai tobulėji su kiekviena diena ir darai asmeninę pažangą labai įkvepia! Be besikeičiančios aplinkos, naujų pažinčių, draugų rato negaliu apsieiti. Labiausiai mane įkvepia ne tik kelionės, bet ir mažyčiai dalykai, tokie kaip geras pokalbis su arbatos puodeliu rankoje ir draugu šalia, tai pradžiugina bei skatina judėti į priekį.

foxy_2

Kiek laiko propaguoji sveiką gyvenimo būdą?

Užsikabinimas už sveikos gyvensenos prasidėjo iš noro drastiškai pasikeisti. Gerokai anksčiau troškau numesti šiek tiek svorio, todėl pasakiau ,,NE“ nesveikam maistui ir pradėjau domėtis sveika mityba, kitokiu gyvenimo būdu. Žmonės labai dažnai pamiršta, kad sveika gyvensena yra neatsiejama nuo balanso, sėkmingas jos laikymasis yra ypatingai susijęs su žmogaus psichine būkle, požiūriu. Į tai sutelpa ne vien daržovių bei vaisių valgymas, kaip dauguma mano (juokiasi). Jau metus esu vegetarė, mėgstu sportuoti, keliauti ir jaučiuosi puikiai.

Pasakyk ką nors neįprasta apie save.

Savo „cheat day“ neįsivaizduoju be sausų pusryčių „Cini Minis“. Jie labai skanūs!

sužinok apie naujus straipsnius pirmas